گوناگون

پرداخت حق فوق العاده مرزی معلمان سیستان و بلوچستان در دست پیگیری است

غلامرضا مالکی عصر چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور استاندار اظهار داشت: به منظور برخورداری تمامی معلمان شاغل در نقاط مختلف استان پیشنهاد شده است تا تمامی مناطق استان به عنوان نوار مرزی اعلام شود تا به این وسیله رمز ماندگاری نیروها درمناطق غیر برخوردار افزوده شود.

وی همچنین در این شورا در خصوص رفع کمبود معلم سرا به منظور اسکان معلمان شاغل به ویژه در مناطق غیر برخوردار استان اظهار داشت: ردیف بودجه ای و در اختیار این معاونت تنها به منظور احداث  فضاهای آموزشی قابل تخصیص و هزینه کرد است.

مالکی بیان داشت: در حال حاضر تعداد 112 معلم سرا در استان با ظرفیت 652 نفر موجود است که از این تعداد 70 باب به صورت ملکی  و تعداد 20 باب نیز به صورت استیجاری در اختیار آموزش پرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: با این حال به منظور حل مشکل اسکان معلمان شاغل به ویژه بانوان مجرد بیش از 14 فضای سرایداری در مدارس استان با ایجاد امکانات رفاهی به منظور حل این مشکل توسعه یافته است.

وی افزود: در این راستا با ایجاد اتاق های جدید در جوار سرایداری مدارس سعی شده است تا مشکل اسکان معلمان در مدارس حل و به نیاز معلمان پاسخ داده شود.     

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا