Mihanpostاجتماعیپیشنهاد سردبیر

با 9 کار ممنوعه در کشورهای مختلف دنیا آشنا شوید ؟

در بسیاری از کشورهای دنیا عکس گرفتن از دیگران عملی بسیار توهین آمیز تلقی می شود. در چنین شرایطی، پیش از گرفتن عکس از دیگران، ابتدا باید از آن ها سؤال کنید که مایل به این کار هستند یا خیر.

 انجام بعضی از کارها و یا نشان دادن بعضی از علامت ها  ( کار ممنوعه ) در کشوری خوشایند و در کشور دیگر و یا فرهنگ دیگری می تواند ناخوشایند باشد ، که در این میان امروز در میهن پست 9 مورد از کارهایی که در کشورهای مختلف ناخوشایند و توهین آمیز است را به شما معرفی می کنیم.

9 کار ممنوعه در کشورهای مختلف دنیا

1 – غذا خوردن با دست چپ کار ممنوعه در هندو سریکلانکا 

در هند، سریلانکا یا بخش هایی از خاورمیانه، از دست چپ صرفاً برای کارهای بخصوصی مانند شستشوی خود بعد از رفتن به دستشویی استفاده می شود. به همین دلیل در این کشورها اعتقاد بر این است که از این دست نباید برای غذا خوردن استفاده شود. استفاده از دست چپ هنگام غذا خوردن، نگاه های وحشت زده ی دیگران را به دنبال خواهد داشت.

2 – گرفتن عکس کار ممنوعه در بیشتر کشورهای دنیا

در بسیاری از کشورهای دنیا عکس گرفتن از دیگران عملی بسیار توهین آمیز تلقی می شود. در چنین شرایطی، پیش از گرفتن عکس از دیگران، ابتدا باید از آن ها سؤال کنید که مایل به این کار هستند یا خیر.

3 – بالا آوردن انگشت شست کار ممنوعه در افغانستان

در افغانستان یا حتی یونان یا ایتالیا اگر کسی انگشت شست خود را بالا آورد، از این حرکت به همان معنی نشان دادن انگشت وسط، برداشت می شود.

4 – آروغ نزدن کار ممنوعه در ژاپن و کره جنوبی 

اگر به ژاپن یا کره جنوبی رفتید، بی ادبانه بودن آروغ زدن را فراموش کنید. در این کشورها بلند آروغ زدن را راهی برای ابراز تشکر و قدردانی خود از آشپز و همینطور در عین حال، خنک کردن غذا می دانند.

5 – مست کردن در اماکن عمومی کار ممنوعه فرانسه و ایتالیا و …

در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله فرانسه، ایتالیا یا اسپانیا، مست کردن در اماکن عمومی امری ناپسند تلقی می شود. مردم این کشورها از زیاده روی در مصرف مشروبات الکلی تا حد مست کردن در اماکن عمومی ، پرهیز می کنند.

6 – نشان دادن کف پا کار ممنوعه در هند 

در بسیاری از نقاط دنیا در معرض دید گذاشتن کف پاهای خود هیچ ایرادی ندارد، اما در برخی نقاط آسیای شرقی، هند یا خاورمیانه، این کار توهین آمیز دانسته می شود. کف پا را پایین ترین و کثیف ترین بخش بدن می دانند و به همین دلیل، نمایش دادن آن امری ناپسند تلقی می شود.

7 – داشتن رفتار صمیمانه کار ممنوعه در روسیه

مردم روسیه در برخورد با غریبه ها محتاط هستند. در روسیه اگر به غریبه ای، صرفاً برای داشتن یک رفتار دوستانه و گرم، لبخند بزنید، مردم تصور می کنند با مشکل روانی درگیر هستید.

8 – دادن انعام کار ممنوعه در ژاپن و کرخ جنوبی 

در آمریکا، مقوله ی انعام دادن بسیار جدی است و قواعد بخصوصی دارد. اگر باید به پیشخدمت ها انعام دهید، مقدار آن باید بین ۱۵ تا ۲۰ درصد هزینه ی صورتحساب تان باشد. کارکنان هتل هم انعام ندادن به آن ها را توهین آمیز می دانند. این مسأله در مورد رانندگان تاکسی هم صدق می کند. برعکس، در ژاپن انعام دادن را توهین آمیز می دانند.

9 – پُر کردن لیوان خود کار ممنوعه در ژاپن

در ژاپن و کره جنوبی ریختن نوشیدنی در لیوان خود، بعد از خالی شدن آن را نحس می دانند و معتقدند این کار بدشانسی می آورد. به جای این کار، باید منتظر بمانید تا شخص دیگری لیوان تان را پُر کند.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا