Mihanpostسیاسی

گزارش روزنامه«تایمز آو»رژیم صهیونیستی از توانایی موشکی‌ ایران

به گزارش میهن پست – یک روزنامه صهیونیستی در گزارش با اشاره به دستاوردهای موشکی جدید ایران نوشت: موشک باور ۳۷۳ که یک موشک دور برد زمین به هوا محسوب می‌شود یک مانع جدی بر سر راه حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران به‌وجود خواهد آورد.
روزنامه تایمز آو اسراییل در این باره نوشت: مقامات دفاعی ایران می‌گویند که سیستم دفاعی هوایی دوربرد ایران در حال پیشرفت است و ادامه می‌یابد.

به نقل از ایسنا ، این روزنامه صهیونیستی در ادامه به اظهارات فرزاد اسماعیلی، فرمانده پدافند ارتش ایران پرداخت که گفته بود باور۳۷۳ اولین شلیک موفقیت‌آمیز خود را انجام داده است.

سیستم این موشک زمین به هوا بر اساس سامانه S-300 روس بنا شده است که در ماه فوریه با مشکلاتی مواجه شده بود. اما این مقام دفاعی ایران بعدتر گفت که مشکلات این موشک در حال حل شدن است و مراحل آن تا اواخر سال ۲۰۱۵ پایان خواهد یافت.

اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۹ ساخت موشک‌های S-300 را به منظور مقابله با موشک‌های کروز و هواپیماها بنا نهاد که از آن زمان تاکنون پیشرفت‌هایی در سیستم آن حاصل شده است تا بتواند در برابر موشک‌های بالستیک مقابله کند.

ایران در سال ۲۰۰۷ در قراردادی با روسیه پنج سامانه دفاعی موشکی S-300 از این کشور خریداری کرد که ارزشی بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار داشت روسیه در سال ۲۰۱۰ با زیرپاگذاشتن این قرارداد از تحویل این سامانه‌های موشکی به ایران سرباز زد.

ایران سپس شکایتی را علیه روسیه در یک دادگاه بین‌المللی در ژنو مطرح کرد و تصمیم گرفت که موشکی با همین قابلیت و حتی فراتر از آن بسازد.

این موشک‌های روس قادرند به‌طور همزمان ۱۰۰ هدف در حال پرواز را ردیابی کنند و تعدادی از آن‌ها را هدف قرار دهند. مقامات ایرانی می‌گویند که نمونه ایرانی این موشک ظرفیت هدف‌گیری بیش‌تری دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا