جمعه، ۲۷ دی ۹۲ - ۰۳:۲۰

به گزارش میهن پست –  کیا مدل مفهومی خودروی GT4 استینگر را که چندی پیش مختصر اطلاعاتی از آن منتشر کرده بود، در…

به گزارش میهن پست –  کیا مدل مفهومی خودروی GT4 استینگر را که چندی پیش مختصر اطلاعاتی از آن منتشر کرده بود، در نمایشگاه دیترویت معرفی کرد.
به نقل از «پرشین خودرو»، طراحی و توسعه این کانسپت را تیم طراحی کیاموتورز آمریکا واقع در کالیفرنیا برعهده گرفته است و هدف اصلی طراحی آن هم ایجاد یک خودروی اسپرت ارزان قیمت برای بازار رقابتی اسپرت‌های ارزان قیمت است، این مدل مفهومی که برای سال ۲۰۱۶ در نظر گرفته شده است، پیشاپیش تویوتا GT86 را یکی از سر‌سخت‌ترین رقیبان آن هم از نظر قیمتی و هم از نظر عملکردی در نظر گرفته‌اند.
در زیر کاپوت این خودرو هم از یک پیشرانه ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر توربوشارژر T-GDI با قدرت خروجی ۳۱۵ اسب‌بخار که به یک گیربکس شش سرعته دستی متصل شده است، استفاده شده و مجموع آن‌ها هم بر روی شاسی ۴٫۳ متری ( طول ) سوار شده‌اند. برای راحتی بیشتر سرنشینان و حفظ پایداری و عملکرد بهتر خودرو هم در زیر شاسی جهت خنثی کردن ارتعاشات از سیستم تعلیق مستقل طبق دوبل یا دو جناغی استفده شده است.
تام کرنز، رئیس بخش مرکزی طراحی کیاموتورز آمریکا می‌گوید: لذت بردن از رانندگی اولویت اول طراحی خودروی GT4 استینگر بوده است که تا حد قابل قبولی در تحقق این امر موفق عمل کرده‌ایم، هرچند گفته سازندگان در مورد خودروهایشان اغراق آمیز به نظر می‌رسد ولی تا ورود این خودرو به بازار و تست آن توسط متخصصین نمی‌توان نظری در مورد عملکرد فنی آن داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *