ارز دیجیتالMihanpost

آلت‌ کوین Altcoin به کدام ارزهای دیجیتال گفته می شود ؟

قبل از توضیح در مورد آلت‌ کوین Altcoin بد نیست بدانید که این روزها اگر وب گردی و یا اینستاگردی می کنید محال است که با مطالب و یا پیج های مربوط به معرفی ارز دیجیتال برخورد نکنید. در این میان اصطلاحات زیادی هم در این حوزه وجو دارد که علاقه مندان و بخصوص فعالان این حوزه باید با آن آشنا باشند درست مانند آلت کوین Altcoin که در میهن پست به معرفی آن خواهیم پرداخت .

آلت‌ کوین Altcoin از رایج‌ترین اصطلاحات ارز دیجیتال، به تمامی ارزهای دیجیتالی می‌گویند که بعد از بیت‌ کوین آمدند و باید گفت که هر ارز دیجیتالی دیگر نمی تواند فقط بیت کوین باشد که به عبارتی ارز دیجیتال اتریوم نوعی آلت کوین‌ Altcoin است.

در توضیح دیگر این که اصطلاح آلت‌ کوین Altcoin به هر ارز رمزپایه‌ای غیر از بیت کوین اشاره دارد که بر اساس آخرین شمارشی که در اوایل سال ۲۰۲۰ انجام است، بیش از  ۵ هزار ارز رمز پایه وجود دارد که روز به روز به تعداد آن ها اضافه می شود.

به هر حال، از زمان راه‌اندازی شبکه بیت کوین تاکنون، هزاران آلت‌ کوین به وجود آمده‌اند که اکثر آن ها عاقبتی نافرجام دارند مثلا برخی از آنها درگیر جرایم مالی شده و برخی دیگر بازارها را مختل کرده اند.

بیشتر آلت‌ کوین Altcoin محبوب و پر طرفدار هستند که در دنیای واقعی بیسار کاربردی بوده و همه روزه حجم زیادی از معاملات دنیای ارز دیجیتال را به خود اختصاص می دهند.

بنابراین در حال‌ حاضر اتریوم بزرگ‌ ترین آلت‌ کوین Altcoin جهان است و آلت‌ کوین‌ های دیگری هم هستند که ارزش توجه‌ کردن را دارند که البته این توصیه سرمایه‌گذاری نیست اما لایت‌ کوین، کاردانو، ریپل، استلار، ترون، چین‌لینک، تتر، دش، مونرو و … نیز در این دسته قرار دارند که البته مزایا و معایب هم دارن که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

آلت‌ کوین Altcoin

مزایای آلت‌ کوین Altcoin ها

۱- بهبود نقص‌ های موجود در بیت کوین

آلت کوین‌ها به طور کلی برای رفع نقص‌های موجود در بیت کوین با چارچوب‌های مشابه به آن طراحی شده‌اند؛ خواه این نقص‌ها سرعت باشد، خواه هزینه استخراج یا عوامل دیگر باشد.

۲- ایجاد رقابت 

سازندگان آلت کوین بر اساس قوانینی که بیت کوین به آنها پایبند است، فضایی را برای رقابت آلت کوین‌ها با بیت کوین ایجاد کرده‌اند.

۳- کارمزد پایین تراکنش‌ ها

علاوه بر فناوری امن بلاک‌چین، یکی از مزایای استفاده از آلت کوین به عنوان یک روش پرداخت، کارمزدهای نسبتاً پایین تراکنش‌ها است که برای هر تراکنشی به صورت مجزا اعمال می‌شود.

معایب آلت‌ کوین Altcoin ها

۱- دارای ارزشی بسیار ناپایدار

از آنجایی که آلت کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری به نسبت انتخابی سخت هستند، ارزش آنها می‌تواند به سرعت دستخوش تغییر شود.

۲- پتانسیل بالا برای تقلب و کلاهبرداری 

در آیلت کوین، مانند بیت کوین اغلب مواردی از جمله کلاهبرداری و سایرهای جعلی دیده می‌شود؛ زیرا در بسیاری از این ارزها امکان بازگشت سرمایه، شناسایی فرستنده و گیرنده و کنترل و توقف تراکنش وجود ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا