شنبه، ۰۱ آذر ۹۳ - ۱۰:۱۱

به گزارش میهن پست – وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که بعد از اجرای فاز سوم طرح تحول سلامت و برخورد…

به گزارش میهن پست – وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که بعد از اجرای فاز سوم طرح تحول سلامت و برخورد با دریافت های غیرقانونی، برخی پزشکان ادعا کرده اند برای طبابت به خارج از کشور خواهند رفت، اظهارداشت: بیش از ۲۰ سال است در این حوزه مشغول کار هستم و این جور صبحت ها بیشتر شبیه توهم است.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به سابقه طولانی که در عرصه پزشکی خدمت کرده است، به خبرنگار مهر گفت: من قبل از اینکه وزیر بشوم، جزو پزشکانی بودم که همه روز هفته کار حرفه ای خودم را چه در دانشگاه و چه بخش خصوصی انجام می دادم.

وی با عنوان این مطلب که بیش از ۲۰ سال است در این حوزه مشغول کار هستم و این جور صبحت ها بیشتر شبیه توهم است تا واقعیت، افزود: هم مردم ایران خیلی فهیم هستند، هم آن دوره ای که ما فکر می کردیم منحصر به فرد هستیم و افراد دیگری نیستند کار ما را انجام بدهند، سپری شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: این اتفاق قبلا هم افتاده است و به دلایلی بعضی ها فکر کردند که اگر در برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس یا منطقه حضور پیدا کنند، با چارتر برای آنها مریض می رود و برمی گردد.

هاشمی تاکید کرد: چنین اتفاقی نخواهد افتاد و بهتر است همه برگردیم به خودمان و ببینیم از کجا آمده ایم و خدا چه لطفی در حق ما کرده که در این مسیر قرار گرفتیم.

وی در عین حال، افزود: قدر شناس موقعیتی که داریم، باشیم و بدانیم که همه چیز پول نیست. من در شرایطی این حرف را می زنم که همه این پله ها را پشت سر گذرانده ام و اگر در این مسئولیت هم نبودم، حتما بدانید حرفی غیر از این نداشتم. بخاطر اینکه سبک کار و زندگی ما در طول سالهای متمادی که کار پزشکی کرده ایم، موید و گواه همین مطلب است.

هاشمی تاکید کرد: البته این حرفها را به شاگردان خودم می گویم و شان دیگران اجل از این است که من بخواهم نصیحت کنم. ولی باور کنند که آخر زندگی، چیزی نیست غیر از مرام داشتن و ما هم علاقه‌مندیم آدمهای با مرام در همه صنوف از جمله صنف پزشکی که تعدادشان زیاد است، زیادتر شود.

منبع:mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *