Mihanpostپزشکی

این 5 کشوری گران ترین خدمات درمانی جهان را دارند ؟

آمریکا بالاترین هزینه بهداشتی و درمانی در جهان را دارد. افزایش هزینه‌های بالای بهداشتی در آمریکا به دلیل پیر شدن جمعیت و افزایش هزینه خدمات درمانی است. هزینه‌ها در حوزه سلامت در آمریکا نسبت به بسیاری از دیگر کشورهای توسعه‌یافته گران‌تر است.

ارائه خدمات درمانی همیشه جز یکی از مهمترین و البته حساس ترین سرفصل خدماتی در کشورهای مدرن و در حال توسعه بوده و خواهد بود. در این میان این خدمات پزشکی در بسیاری از کشورها بسیار گران قیمت بوده و در دسترس همه شهروندان نیست. و در کشورهای دیگر جز اساسی ترین نیاز و البته ارزانترین نیاز برای دریافت این خدمات است. در ادامه 5 کشوری که گران‌ترین خدمات بهداشتی و درمانی را دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- ایالات متحده آمریکا

سرانه هزینه بهداشت و خدمات درمانی : ۱۲٬۵۵۳ دلار

آمریکا بالاترین هزینه بهداشتی و درمانی در جهان را دارد. افزایش هزینه‌های بالای بهداشتی در آمریکا به دلیل پیر شدن جمعیت و افزایش هزینه خدمات درمانی است. هزینه‌ها در حوزه سلامت در آمریکا نسبت به بسیاری از دیگر کشورهای توسعه‌یافته گران‌تر است.

2- سوئیس

سرانه هزینه بهداشت: ۸٬۰۴۹ دلار

سوئیس استانداردهای بالایی از مراقبت‌های بهداشتی و خدمات درمانی را با هزینه بسیار بالا ارائه می‌کند. در میان دیگر کشورهای اروپایی، سوئیس بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه‌های بهداشتی و درمانی می‌کند و از این حیث یکی از کشورها با گران‌ترین خدمات بهداشتی جهان به‌شمار می‌رود.

3- آلمان

سرانه هزینه بهداشت: ۸٬۰۱۰ دلار

میزان کل هزینه‌های بهداشتی و خدمات درمانی در آلمان رو به افزایش است. در حالی‌که بیمه دولتی بهداشتی بر اساس درآمد افراد است، بیمه‌های خصوصی بسیار گران‌قیمت هستند و برای افرادی با درآمد بالاتر از حد آلمان در دسترس می‌باشد. بنابراین آلمان نیز یکی دیگر از کشورهایی با گران‌ترین خدمات بهداشتی است.

۴- نروژ

سرانه هزینه بهداشت: ۷٬۷۷۱ دلار

نروژ یکی از بالاترین هزینه‌های بهداشتی و خدمات درمانی در جهان را دارد. این کشور دارای سیستم بهداشتی و درمانی قابل دسترس و توسعه‌یافته، اما هم‌ زمان گران‌قیمت است. شهروندان نروژ باید مبلغ سالانه‌ای را به عنوان فرانشیز پرداخت کنند و پس از آن برای بقیه سال از درمان رایگان بهره‌مند می‌شوند.

۵- اتریش

سرانه هزینه بهداشت: ۷٬۲۷۵ دلار

هزینه‌های بهداشتی و خدمات درمانی اتریش از بالاترین نرخ ها در میان دیگر کشورهای اروپایی است. جمعیت رو به پیری و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌ها نیز به افزایش هزینه‌های بهداشتی اتریش می افزاید.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا