گوناگون

دانشکده ˈپیرا پزشکیˈ در دانشگاه آزاد گنبدکاووس راه اندازی می شود

81165144 5697402

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈسلیمان عباسیˈ عصر پنج شنبه در آیین معارفه و تودیع رییس جدید و قدیم دانشگاه گنبدکاووس، گفت: درصورت موافقت وزارت بهداشت و درمان، دانشکده پیراپزشکی در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

وی همچنین از موافقت وزارت بهداشت با احداث مجتمع سلامت دراین شهرستان خبر داد و افزود: دراین مجتمع که در زمینی به مساحت 19 هکتار احداث خواهد شد، بخش های مختلفی ازجمله بیمارستان 800 تختخوابی پیش بینی شده است.

دکتر عباسی همچنین با بیان اینکه دانشگاه محل تولید علم، تفکر و تربیت نیروی انسانی متخصص است، اضافه کرد: دانشگاه می تواند با انجام درست رسالت خویش منشا تحول در جامعه باشد.

وی، حرکت درچارچوب منویات رهبری و سیاست های چشم انداز 20 ساله و نیز ارزش های انقلاب از سوی دانشگاه ها را مهم دانست و تصریح کرد: تعامل و همراهی همه اعضای هیات علمی و دانشجویان با یکدیگر در تولید علم و دانش و ارتقای علمی کشور ضروری است.

ˈمحمد حمیدیˈ معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین آیین برلزوم رفع مشکل مالکیت زمین دانشگاه گنبدکاووس و تخصیص اعتبارات ویژه جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام و نیز راه اندازی رشته های مرتبط با دامداری و کشاورزی دراین دانشگاه تاکید کرد.

امام جمعه گنبدکاووس نیز دراین آیین با تسلیت سالروز شهادت حضرت زینب(س)، بااشاره به ظرفیت های بالای نیروی انسانی این منطقه و نیز کمبودها و مشکلات دانشگاه گنبدکاووس برلزوم رعایت عدالت در توزیع امکانات و اعتبارات به همه شهرها بویژه شهرهای محروم تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ˈمحمدحسین سبحانیˈ همچنین باطبیعی دانستن جابجایی مدیران در نطام جمهوری اسلامی، گفت: مسوولیت ها امانت و امتحان الهی هستند که فرد مسوول باید درمدت مسوولیت اش تنها درجهت رضای خدا و خدمت به بندگان او گام بردارد.

دکتر ˈعلی ستاریانˈ رییس قدیم دانشگاه گنبدکاووس نیز در این آیین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد 5 ساله خود درحوزه های آموزشی و عمرانی، از رشد رتبه علمی این دانشگاه از 71 درسال 78 به 22 درسال 93 خبر داد و گفت: تالیفات اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی نیز از تالیف و چاپ 3 کتاب درسال 78 به تالیف و چاپ 26 کتاب درسال 93 افزایش یافته است ضمن اینکه بودجه دانشگاه نیز از 25 میلیارد ریال درسال 78 به 150 میلیارد ریال درسال جاری افزایش یافته است.

در این آیین که معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و برخی مسوولان گنبدکاووس درآن حضور داشتند، دکتر ˈحسین گل چینیˈ به سمت سرپرست جدید دانشگاه این شهرستان معرفی شد.

هم اکنون دانشگاه شهرستان 325 هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان حدود 3 هزار دانشجو در 63 رشته تحصیلی از مقطع کاردانی تا دکتری دارد.

/7479/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا