گوناگون

دولت در زمینه توزیع سبد کالا خوب عمل نکرد

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قائد رحمت ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری لرستان با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد مالی در کشور باید مورد توجه جدی قرار گیرد اظهار داشت: قوه قضائیه نباید در این زمینه تعلل کند و جدی تر به این زمینه ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه البته دستاوردهای زیادی نیز در این مدت در کشور داشته ایم عنوان کرد: در بحث هسته ای، نانو تکنولوژی، دفاعی و … موفقیتهای فراوانی داشته ایم که منجر به ارتقا رتبه ایران در این زمینه ها در دنیا شده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موفقیتها به برکت وجود مقام معظم رهبری است ادامه داد: با این وجود مشکلات، تعلل و کوتاهی های فراوانی نیز در کشور صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ما حصل این اتفاقات و کوتاهی ها را امروز در کشور می بینیم تصریح کرد: دولتهای گذشته ناهماهنگی و کم کاریهای فراوانی داشته اند، دولت تدبیر و امید نیز اکنون سر کار آمده اگر این اشکالات دولتهای گذشته را تکرار کند قطعا عاقبتی بهتر از دولتهای قبل نخواهد داشت.

قائد رحمت با اشاره به نرخ بالای بیکاری در کشور بیان داشت: شعار ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل در کشور محقق نشد و رشد اقتصادی در کشور نیز وضعیت مناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بهره وری نیروی انسانی در کشور وضعیت خوبی ندارد ادامه داد: چقد سوء تدبیر را مشاهده کردیم ولی ما به عنوان وکلای ملت هیچ عهد اخوتی با هیچ گروهی نبسته ایم و هر جا که از اصول و قانون اساسی عدول شود وظیفه داریم تذکر بدهیم و سوال کنیم تا به روی ریل سازندگی و رشد و پویایی به کشور برگردیم.

قائد رحمت با بیان اینکه دولت در زمینه توزیع سبد کالا خوب عمل نکرد ادامه داد: برآورد همه بر این بود که بالای 70 میلیون نفر برای دریافت یارانه ها ثبت نام کنند که این اتفاق هم افتاد ولی دولت به دنبال ایجاد فضای مبهمی بود که مردم برای دریافت یارانه ثبت نام نکنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان لرستان تصریح کرد: در حال حاضر 12.8 درصد منابع آبی کشور در لرستان وجود دارد این در حالیست که مردم لرستان تشنه اند و با تانکر به روستاهای آن آبرسانی صورت می گیرد.

قائد رحمت با بیان اینکه در حال حاضر تنها 25 درصد اراضی کشاورزی لرستان به صورت آبی کشت می شود ادامه داد: این در حالیست که میانگین کشور در این زمینه 45 درصد است.

وی همچنین از وضعیت حوزه صنعت استان انتقاد کرد و گفت: وضعیت هم اکنون بسیار خراب است و استان لرستان چند سال است که رتبه اول اول بیکاری را خود اختصاص داده و دارای نرخ بیکایر بسیار بالایی است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کمک دولت و مجلس به استان لرستان ادامه داد: در مجلس به گونه ای کمک و رایزنی صورت گیرد تا چند طرح خوب برای لرستان اجرا کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا