گوناگون

قیمت زمین های روستاییان آبماهیک سد گتوند به نرخ روز محاسبه می شود

ˈهاشم بالدی ˈ عصرچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تشکیل جلسه بررسی مشکلات سد گتوند در استاندرای خوزستان گفت: این جلسه امروز با حضور مسوولان سد گتوند، برخی مسوولان استانی و نماینده روستاییان آبماهیک برای بررسی این موضوع برگزار شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت تملک اراضی روستاییان آبماهیک گفت: در این جلسه معین شد که در مسئله حل مشکل روستاییان دو برآورد ریالی از سوی روستاییان و همچنین کارشناس سد گتوند انجام شود و ظرف مدت 15 روز آینده با تشکیل جلسه ای در استانداری خوزستان آخرین تصمیم در خصوص قمیت زمین های روستاییان آبماهیک اتخاذ شود.

مدیرکل مدیریت بحران استاندرای خوزستان افزود: با توجه به اینکه به علت آبگیری سد گتوند تنها پل ارتباطی روستاییان به زیر آب رفته است معین شد که یک قایق برای عبور از دریاچه سد در اختیار روستاییان قرار داده شود.

بالدی افزود: یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این جلسه مسئله نشت نفت در دریاچه سد گتوند و انحلال نمک های سازند گچسازان است که مصوب شد در این زمینه مسوولان سد گتوند گزارش کاملی در این خصوص به مدیریت بحران استان ارایه دهند.

وی در خصوص نشست زمین در اطراف سد گتوند گفت: در خصوص شوری آب سد گتوند به واسطه انحلال نمک های موجودرد سازند گچساران و همچنین رانش زمین و در اصل نشست زمین در اطراف سد گزارش هایی به مدیریت بحران استان ارسال شده که معین شد گزارش این مسئله از سوی مسوولان سد به استانداری ارسال شود تا در نشستی با حضور مدیران و اساتید دانشگاهی این مسئله مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: سد گتوند طرحی ملی است که می تواند فواید بسیاری برای استان خوزستان داشته باشد اما برای ادامه کار، این سد به مدیریت نیاز دارد.

بالدی افزود: سوالاتی از سوی مدیریت بحران استان تنظیم و به مسوولان سد گتوند داده شده و باید جواب این سوالات در خصوص وضعیت سد گتوند به صورت مکتوب ارسال شود تا بتوان ارزیابی های بهتری را در خصوص مشکلات این سد انجام داد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش مسوولان استانداری خوزستان و همچنین تاکیدات استاندار خوزستان به زودی مشکلات روستاییان آبماهیک حل خواهد شد.

در ماه های اخیر استانداری خوزستان تلاش های بسیاری را در زمینه حل مشکلات روستاییان آبماهیک انجام داده و در این راستا تاکنون چندین تیم نظارتی از سوی استاندار خوزستان در روستای آبماهیک حاضر شده و به گفت و گو با روستاییان پرداخته اند.

در این زمینه نیز چندی پیش ˈعلی یوسفی ˈ نماینده حقوقی روستاییان آبماهیک در گفت و گو با ایرنا ازˈ عبدالحسن مقتدایی استاندار و مجموعه استانداری خوزستان برای پیگیری مشکلات روستاییان قدردانی کرد.

این در حالی است که از فروردین سال 91 تاکنون به واسطه آبگیری سد گتوند با وجود سکونت روستاییان در روستای آبماهیک آب ،برق،شبکه بهداشت روستا،مدارس و خدمات رفاهی در این روستا قطع شده و تنها پل ارتباطی روستاییان نیز به زیر آب رفته است به گونه ای که روستاییان برای عبور از دریاچه سد در صورت نبود قایق ،مجبور به استفاده از تیوپ هستند که ادامه این روند می تواند فاجعه ای دیگر مانند فاجعه غرق شدن روستاییان در دریاچه سد کارون سه را به دنبال داشته باشد.

7161/538

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا