Mihanpostتلویزیونفرهنگی

مستند پرچم دروغین «داعش» را فردا شب از شبکه ۳ ببینید

به گزارش میهن پست – مستند «پرچم دروغین» با موضوع آوارگی مردم عراق بر سر حملات داعش از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

مستند پرچم دروغین
مستند پرچم دروغین

ایجاد گروه‌های تکفیری را بسیاری به نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه مرتبط می‌دانند، توطئه‌ای عظیم برای به وجود آوردن درگیری‌های داخلی و جنگ میان مذاهب که بهترین ابزار دشمنان اسلام برای مقابله با این دین جهان شمول محسوب می‌شود.

مستند پرچم دروغین
مستند پرچم دروغین

داعش، جلوه دیگری از اندیشه تکفیر در دنیای اسلام است؛ دولتی خودخوانده که نه اسلامی‌ است و نه نام دولت می‌توان بر آن نهاد اما همین گروهک تروریستی کوچک، به بلایی خانمان سوز برای ملت عراق تبدیل شده و با استفاده از ضعفی که در نیروهای امنیتی و اطلاعاتی وجود داشت توانست بر بخش‌هایی از این کشور تسلط یابد هرچند پس از بسیج مردمی‌ در پی فتوای مرجعیت شیعه و پشتیبانی مردمی‌ از ارتش عراق، این گروهک نیز به تدریج از مناطق تصرف شده در حال عقب نشینی است.

مستند پرچم دروغین
مستند پرچم دروغین

مستند «پرچم دروغین» با نمایش آوارگان جنگ زده که از شهرهای مختلف به سمت کربلا روانه شده‌اند، آغاز شده و در ادامه به فعالیت‌های ارتش عراق برای مقابله با داعش می‌پردازد.

نیروهای داوطلب عراقی بر اساس فتوای آیت الله سیستانی به ارتش عراق پیوسته اند و در این مستند با برخی از آنها مصاحبه می‌شود.

مستند پرچم دروغین
مستند پرچم دروغین

مهدی باقری کارگردانی این اثر را بر عهده داشته و «پرچم دروغین» قرار است ساعت ۱۹٫۳۰ روز پنجشنبه دوم بهمن و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه افق سیما پخش شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا