گوناگون

میزان تولید زباله در ارومیه 400 تا 700 گرم برای هر نفر در روز است

81135489 5646149

محمد حضرت پور روز چهارشنبه در مراسم روز زمین پاک در ارومیه افزود: با تمام تلاشهایی که انجام شده است نتوانستیم نقشی در کاهش تولید زباله در سطح شهر داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اعتبارات عمرانی شهرداری ارومیه امسال حدود هفت هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان 12 میلیون ریال سرانه عمرانی هر شهروند می باشد، سرانه خدمات شهری نیز در ارومیه یک میلیون و 500 هزار ریال به ازای هر فرد است.

وی ادامه داد: هم اکنون هر شهروند ارومیه 120 متر از فضای شهری را به خود اختصاص داده است که از این میزان فقط 9 متر آن به فضای سبز اختصاص یافته است.

حضرت پور اظهار کرد: از 10 هزار و 50 هکتار وسعت شهر ارومیه یک دهم آن به فضای سبز اختصاص یافته که مساحت بسیار کمی است هرچند که ما توانسته ایم این میزان را دو متر نسبت به سالهای گذشته افزایش دهیم.

وی گفت: گسترش ارتفاعی شهر هم اکنون جزو برنامه هاست زیرا شهر به اندازه کافی گسترش طولی و عرضی داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 10 هزار هکتار از اراضی اطراف شهرستان ارومیه نیز تخریب شده که بیشترین میزان آنها در جاده دریا، توپراق قلعه و سلماس است.

این مراسم به مناسبت هفته زمین پاک و با حضور مسوولان محیط زیست آذربایجان غربی و کارکنان شهرداری و نیز رفتگران و چندین تشکل زیست محیطی در موزه تاریخ طبیعی ارومیه برگزار شد.

در این مراسم از رفتگران شهرداری ارومیه، کارکنان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی و تشکلهای زیست محیطی فعال در زمینه محیط زیست با اهدا لوح سپاس تجلیل شد.

7125

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا