گوناگون

نگاهي به ديدارهاي نمايندگان ايران در آسيا

امشب و فردا در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا نمايندگان کشورمان در آخرين ديدارشان به ميدان مي‌روند. آبي‌پوشان از گردونه اين مسابقات حذف شده‌اند و آخرين بازي برايشان حساسيتي ندارد. فولاد خوزستان هم صعودشان را قطعي کردند و با خيال‌ راحت به مصاف حريف عربستاني‌شان مي‌روند. تراکتورسازي که وداعي زودهنگام و تلخ با آسيا داشت بايد از تيم قطري لخويا ميزباني کند و سپاهان نيز در عربستان در ديداري حساس و تعيين کننده به مصاف تيم الهلال عربستان مي‌رود.

نگاهي به اين چهار ديدار مي‌اندازيم؛

الهلال عربستان – سپاهان ايران؛ در انتظار طوفان زرد در آسيا

سپاهان هفت امتيازي در رده دوم جدول گروه D قرار دارد و اگر بتواند از الهلال عربستان سه امتياز را بگيرد بدون هيچ چون و چرايي به مرحله بعدي صعود خواهد کرد. مساوي در عربستان هم مي‌تواند زردپوشان را به مرحله بعد برساند به شرطي که تيم الاهلي و السد قطر مساوي کنند. شاگردان کرانچار نبايد در رياض بازنده شوند زيرا باخت به معناي حذف از ليگ قهرمانان آسياست. سپاهان بعد از بازي خوب و پيروزي 4بر صفر مقابل السد قطر با روحيه به مصاف حريف عربستاني مي‌روند. از جمع ملي‌پوشان سپاهان فقط رحمان احمدي از تيم جدا شده تا خود را به آفريقاي جنوبي برساند و ديگر ملي‌پوشان همچنان با سپاهان هستند. البته ظاهرا کي‌روش گفته ديگر به آنها نيازي ندارد ولي بعيد است که او بتواند فراتر از قانون عمل کند و حتي پاي مديران عالي رتبه سپاهان هم به ماجرا باز شد. در نهايت سپاهان با کسب مجوز صعود در عربستان مي‌تواند فوتبال ايران را شاد کند. حذف سپاهان براي فوتبال باشگاهي ما در آسيا ضربه بزرگي محسوب مي‌شود. بخصوص اينکه تراکتورسازي و استقلال هم از گردونه کنار رفته‌اند اما قطب زرد فوتبال ايران مي‌خواهد نشان بدهد که در آسيا هم حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. فوتبال دوستان ايراني در انتظار طوفان زرد در آسيا هستند.

جدول گروه D

1- الاهلي امارات 7 امتياز

2- سپاهان ايران 7 امتياز

3- الهلال عربستان 6 امتياز

4- السد قطر 5 امتياز

تراکتورسازي ايران – لخوياي قطر؛ شام آخر اوليويرا در بازي تشريفاتي

اين بازي يک مسابقه کاملا تشريفاتي براي قرمزپوشان تبريزي است و توني اوليويرا هم در شبکه‌هاي اجتماعي از اين مسابقه به عنوان آخرين بازي خود در تراکتورسازي اسم برده است. توني دوست دارد در اين بازي حداقل به پيروزي برسد تا کمي از تلخي حذف از آسيا را از اذهان هواداران پاک کند. شرايط تراکتورسازي خيلي آرام به نظر نمي‌رسد. رئيس هيات مديره باشگاه استعفا کرد و شايعه‌هايي در مورد تغيير مديرعامل هم منتشر شد شايعه‌اي که البته از سوي نظمي تکذيب شد با همه اين شرايط تراکتورسازي بايد در اين بازي پيروز شود. ملي‌پوشان تراکتورسازي يعني کريم انصاري‌فرد و حامد لک هم به اردوي تيم ملي رفته‌اند. جالب است که لخوياي قطر هم مثل تراکتورسازي حذف شده و در رده چهارم جدول قرار دارد. اين مسابقه در واقع بازي حذف شدگان براي رسيدن به پله سوم جدول است که اين سومي هيچ ارزشي هم ندارد.

جدول گروه C

1- العين امارات 10 امتياز

2- الاتحاد عربستان 9 امتياز

3- تراکتورسازي 5 امتياز

4- لخوياي قطر 4امتياز

استقلال ايران – الريان قطر؛ وداع با آسيا در بازي تشريفاتي

اين آخرين بازي استقلال در ليگ قهرمانان آسياست و آبي‌پوشان ايراني فصل آينده در آسيا حضور ندارند بنابراين در بازي خداحافظي با آسيا شاگردان قلعه‌نويي مي‌خواهند نمايشي دلپذير داشته باشند و فصل 92-93 را با يک برد به پايان برسانند.

خسرو حيدري، آندرانيک تيموريان، هاشم بيک‌زاده و اميرحسين صادقي 4 ملي ‌پوش استقلال در بازي با الريان حضور ندارند و آنها به اردوي تيم ملي در آفريقاي جنوبي ملحق شده‌اند. بنابراين احتمال دارد در آخرين بازي فصل شاهد يک استقلال جديد باشيم و قلعه‌نويي در اين بازي تشريفاتي قطعا تيمش را با ترکيبي شگفت انگيز به ميدان بفرستد و شايد در اين مسابقه سيدمهدي رحمتي روي نيمکت باشد تا حسيني اولين بازي آسيايي خود را تجربه کند.

حريف استقلال تيم الريان است که با 12 گل خورده ضعيف‌ترين خط دفاع گروه را دارد. اين تيم قطري حتي در رقابت‌هاي ليگ قطر هم به دسته دوم سقوط کرده است و بنابراين همه از استقلال انتظار پيروزي در اين بازي تشريفاتي را دارند. حتي اگر آبي‌پوشان 4 بازيکن ملي‌پوش و تاثيرگذارش را در اختيار نداشته باشد. استقلال بايد در بازي آخر ليگ دل هوادارانش را شاد کند.

جدول گروه A

1- الشباب عربستان 12 امتياز

2- الجزيره امارات 10 امتياز

3- استقلال ايران 4 امتياز

4- الريان قطر 3 امتياز

الفتح عربستان – فولاد ايران؛ نمايش دلپذير قرمزپوشان

فولاد ايران هفته گذشته صعودش را قطعي کرده بود و بازي با تيم الفتح عربستان که آخرين تيم گروه هم هست يک ديدار بدون حساسيت براي قرمزپوشان ايراني محسوب مي‌شود. شاگردان حسين فرکي نيز تلاش مي‌کنند در آخرين بازي فصل يک برد شيرين به دست بياورند. فرکي به شاگردانش توصيه کرده بود که در آسيا بلندپرواز باشند بنابراين فولادي‌ها قطعا با انگيزه به رخ کشيدن توانايي‌هايشان به ميدان مي‌روند. الفتح هم يکي از ضعيف‌ترين تيم‌هاي تاريخ عربستان در ليگ قهرمانان آسيا بوده است. آنها که هيچ اميدي براي صعود ندارند مي‌خواهند در اين بازي اعاده حيثيت کنند. فولاد بدون ملي‌پوشانش هم مي‌تواند يک تيم خطرناک باشد که فوتبال روان و زيبا‌يي را نشان بدهد. الفتح در اين رقابت‌ها هيچ بردي نداشته و فولاد هم بدون باخت در صدر جدول است.

جدول گروه B

1- فولاد ايران 11 امتياز

2-الجيش قطر 8 امتياز

3-بنيادکار ازبکستان 5 امتياز

4- الفتح عربستان 2 امتياز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا