گوناگون

نیروگاه سنندج 131 میلیارد تومان به شرکت گاز بدهکار است

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله فعله گری ظهر امروز در مراسم تقدیر و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان که با حضور مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در سنندج برگزار شد، به چالش ها و مشکلات این شرکت در استان اشاره کرد و گفت: ناپایداری گاز درشهرستان های سقز،بانه و مریوان که جزو مناطق سرد استان و حتی کشور است، منجر به ایجاد مشکلاتی در فصول سرد سال در این شهرستان ها می شود.

وی عنوان کرد: ناخالصی هایی که در انتهای خطوط انتقال گاز در زمان افت فشار و قطعی گاز ایجاد می شود نیز به لحاظ اینکه رفع آن نیاز به صرف وقت و انرژی زیادی است از دیگر مشکلات این شرکت است.

وی اظهارداشت: علارغم اینکه در حال حاضر 757 روستای استان گاز دار شدند هنوز چارت سازمانی شرکت به ویژه در بخش روستایی تغییری نکرده است.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان کردستان دستکاری کنتورهای گاز را از تبعات افزایش نرخ گاز در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها خواند و بیان کرد: متاسفانه با افزایش قیمت گاز شاهد دستکاری بیشتری در کنتورها در بخش خانگی هستیم.

فعله گری بیان کرد: بیش از 128 هزار مورد بازرسی از سیستم اندازه گیری خانگی در سال گذشته انجام شد که از این تعداد بیش از 5 هزار مورد تخلف که بیشتر شامل دستکاری کنتور بود،شناسایی شد.

وی افزود: متاسفانه سیستم های اندازه گیری میزان مصرف گاز خانگی به راحتی قابل دستکاری است و این مشکل باید به صورت جدی پیگیری و رفع شود تا در مرحله دوم هدفمندی شاهد افزایش آن نباشیم.

وی عنوان کرد: نیروگاه سنندج 131 میلیارد تومان به شرکت گاز بدهکار است که باید تدبیری برای وصول این مطالبات در نظر گرفته شود.

مدیرعامل جدید شرکت گاز استان کردستان نیز در این مراسم به زمان آغازفعالیت خود اشاره ای کرد و گفت: در سال 68 در منطقه هشت شهرستان تبریز استخدام شدم و 25 سال است که در نقاط مختلف آذربایجان شرقی و غربی مشغول به خدمت هستم.

امیر رضوی عنوان کرد: رضایت مردم استان کردستان از نحوه فعالیت شرکت گاز استان نشان از تلاش و همکاری تمامی کارکنان این شرکت است.

وی اظهارداشت: آذربایجان غربی و کردستان به لحاظ اینکه در فصول سرد سال همواره با قطعی گاز مواجه می شوند، دارای مشترکاتی هستند و این مهم منجر شده با تمامی مسائل و چالش های این عرصه به خوبی آشنایی داشته باشم.

وی بیان کرد: مسائل حاشیه ای بدون شک در میان پرسنل شرکت گاز استان نیست ولی اگر هم باشد از این جلسه به بعد باید کنار گذاشته شود.

مدیرعامل جدید شرکت گاز استان کردستان بر رعایت قوانین و حرکت در این راستا تاکید کرد و گفت: باید هر کار و اقدامی را از مسیر تعیین شده آن انجام دهیم و در راستای انجام درست و صحیح کارها تلاش مضاعفی داشته باشیم.

رضوی با بیان اینکه اجازه دخالت هیچ شخصی را در اقدامات و برنامه های شرکت گاز نخواهیم داد، افزود: کارهای باقی مانده ای که از سوی مدیر عامل قبلی شروع شده را با جدیت ادامه خواهیم داد و به اتمام می رسانیم.

وی با بیان اینکه بدون حمایت و تلاش و همکاری سایر مسئولان استان نیز کارها و اقدامات شرکت گاز امکان پذیر نیست ،یادآورشد: اقدامات شرکت گاز هم چون گازرسانی به روستاها مستلزم انجام مقدمات اولیه و تعامل با سایر مسئولان استان است.

وی عنوان کرد: امیدوارم روزی برسد که اعلام کنیم هیچ خانواری در کردستان از نعمت گاز بی بهره نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا