گوناگون

یک مسوول: سالانه دو میلیون زائر ایرانی به عتبات و عالیات اعزام می شوند

81135604 5646324

ˈسعید اوحدیˈ روز چهارشنبه در حاشیه آیین معارفه مدیر جدید حج و زیارت همدان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: همچنین سالانه یک میلیون و 300 هزار نفرعراقی نیز برای زیارت اماکن متبرکه به ایران سفر می کنند .

وی در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته برای سفرهای عتبات عالیات بیان کرد: بسته های سفر عتبات در حال حاضر هفت روزه است و دنبال برنامه ای مدون و برنامه ریزی برای ارائه بسته های دو یا سه روزه از خرداد ماه امسال هستیم.

رییس سازمان حج و زیارت بیان کرد: به منظور فراهم کردن امکانات رفاهی زائران عتبات ، شرکتی با عنوان ˈتوسعه و عمران امید زائرˈ ثبت شده تا این مجموعه با حمایت بانک های کشور اقدام به احداث هتل در عراق برای زائران ایرانی کند.

اوحدی گفت : عملیات اجرایی هتل شلمچه و زائر سرای چزابه در ماه جاری آغاز می شود که امید می رود این طرح ها در اربعین امسال به بهره برداری برسد.

وی شمار زائران عمره و تمتع را به ترتیب 830 هزار و 64 هزار نفر ذکر کرد و گفت: با توجه به این که نزدیک به دو ماه تا پایان فریضه حج عمره باقی مانده افزون بر 530 هزار ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند.

وی اعلام کرد: برای نخستین بار سازمان حج و زیارت تصمیم به تقسیط هزینه حج در دو قسط کرده که قسط نخست در بهمن ماه سال گذشته دریافت شد و امیدواریم زائران قسط دوم را به منظور برنامه ریزی مناسب سازمان حج و زیارت از ششم اردیبهشت سالجاری به موقع پرداخت کنند.

7525/551 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا