گوناگون

250 میلیارد ریال سرمایه گذاری در زمینه مخابرات در قم انجام شده است

81165715 5698340

به گزارش ایرنا، ˈسید اسدالله دهنادˈ در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) بر ضرورت آشنایی بیشتر مردم، ادارات و مراکز دینی و دانشگاهی با ظرفیت های مخابراتی تاکید و اظهار کرد: توسعه مدارس هوشمند، آموزش های مجازی، بانکداری الکترونیکی و غیره مورد توجه قرار گرفته است و تا رسیدن به ˈشهر الکترونیکˈ فاصله بسیاری داریم که ان شاءالله با همت مسوولان این فاصله کاهش می یابد.

وی از نصب و راه اندازی 86 سایت نسل سوم تلفن همراه از نیمه دوم سال جاری در استان قم خبر داد و گفت: همچنین پس از اخذ مجوزهای قانونی، با راه اندازی 10 سایت نسل چهارم تلفن همراه در استان شاهد تحول چشمگیری در این زمینه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی تعداد شماره تلفن های ثابت در قم هفت هزار شماره بوده است، گفت: امروز 580 هزار شماره تلفن ثابت در قم داریم که شاخص ضریب نفوذ آن در قم 38 در صد است که دو درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

دهناد تعداد تلفن های همراه واگذار شده در استان را یک میلیون شماره اعلام کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در قم 93 درصد است که 17 درصد بالاتر از میانگین کشوری است و در این زمینه رتبه اول کشور را داریم.

وی با بیان اینکه تمام راه و روستاهای استان قم زیر پوشش تلفن همراه قرار دارد، افزود: همه روستاهای بالای 20 خانوار این استان نیز دارای تلفن هستند.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت های این بخش اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران سرمایه گذاری های قابل توجهی در کشور انجام شده است و در سطح خاورمیانه جایگاه مناسبی داریم و گام های بلند و حرکت های شایسته ای در این زمینه برداشته شده است.

دهناد افزود: توجه ادارات در این امر، باعث گسترش خدمات و کاهش هزینه های عمومی کشور شده است.

وی با اشاره به شعار امسال اظهار کرد: عزم ما بر این است که بتوانیم منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرارداده و سهمی در گسترش فرهنگ و رشد اقتصادی در کشور و استان قم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین حوزه علمیه در قم قرار دارد و این استان مرکز نشر معنویت و علوم اسلامی و شیعه و تولید محتوای اسلامی است، گفت: از اینرو تلاش می کنیم بسترهای لازم را برای نشر معارف دینی ارتقا دهیم به همین جهت نگاه به مخابرات قم باید یک نگاه ملی و بلکه فراملی باشد و این عزم نیز در دولت محترم وجود دارد.

27 اردیبهشت روز جهانی مخابرات و ارتباطات نامگذاری شده است. ک/2

7406/ 553

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا