گوناگون

42 درصد دادخواست های طلاق از سوی زنان طرح می شود

به گزارش خبرنگار ایرناˈپوران ولویونˈ شب گذشته در همایش تخصصی حامیان کانون های مهر فامیلی که در محل آموزش و پرورش منطقه یک تهران برگزار شد اظهار کرد:23 درصد داد خواست های مطرح شده از سوی مردان است و 29 درصد طلاق های انجام شده توافقی است.

وی با اشاره به این مطلب که 36 علت برای طلاق وجود دارد گفت: مهمترین دلایل طلاق ها از نظر من اعتیاد و دخالت های نابجای افراد است.

ˈولویونˈ با اشاره به نقش و کارکرد مراکز خدمات مشاوره خانواده و مجتمع های قضایی در کاهش تقاضای طلاق افزود:سال های گذشته توجه به مشاوره بسیار کم رنگ بود و همین امر موجب افزایش روند طلاق های ناشی از کم آگاهی شده بود.

قاضی برجسته دیوان عالی کشور گفت: طبق بررسی های صورت گرفته در استان تهران درخصوص نقش مراکز مشاوره مشخص شد حتی افراد تحصیل کرده و با تحصیلات عالی ،اطلاعات کمی در خصوص حقوق زوجین دارند.

ولویون اظهار کرد: ناآگاهی به حقوق زوجین در زندگی زناشویی یکی از عوامل موثر در افزایش طلاق ها بود و برهمین اساس به دنبال تاسیس مراکزی برای دادن آگاهی های موثر به زوجین رفتیم.

وی هدف از این اقدام را در درجه نخست کاهش میزان طلاق ها عنوان کرد و گفت: هدف بعدی این اقدامات افزایش میزان دانش حقوقی زنان در خانواده ها بود تا خانم ها اطلاعات حقوقی مربوط به خود را از این مراکز دریافت دارند.

مشاور وزیر دادگستری با اشاره به اثرات مثبت ایجاد مراکز مشاوره قضایی و حقوقی در کمک به خانواده ها افزود:ارتقای سلامت و بهداشت روان جامعه و نیز کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق اهداف دیگر ایجاد این مراکز است.

ولویون پیامدهای آشکار طلاق را اعتیاد، خودکشی، فراراز منزل و قاچاق دختران و زنان عنوان کرد و گفت: مشاوره های قضایی و حقوقی نقش بسیار مهمی در کاهش این پیامد ها خواهد داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص آرامش، سلامت، امنیت و تکریم زن در خانواده اظهارکرد: استفاده از روش های تبلیغی برای دادن آرامش به زنان بسیار در این امر موثراست.

گفتنی است:طرح و سمن حکمت خانواده تهران (حامیان حکمیت و کانون های مهر فامیلی و تحکیم خانواده در استان تهران) با حمایت ویژه دفتر امور اجتماعی استانداری تهران از سوی موسسه قرآن و عترت رهیافت زندگی متعالی با هدف شناسایی، ساماندهی ، توانمند سازی و فعال سازی با افراد با نفوذ فامیلی در راستای تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده آغاز و در مرحله اول در منطقه شمیرانات اجراء می شود.

تهرام/9977 /1600 /

انتهای پیام /*

Contact the editor:
newsroom@irna.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا