Mihanpostپزشکیپیشنهاد سردبیرعلمی و فناوری

افزایش رشد مو با کشیدن ناخن های خود به هم + عکس

افزایش رشد مو را  می توانید با کشیدن ناخن هایتان به هم افزایش دهید با این کار ممکن است رشد موها افزایش و ریزش موهایتان کمتر شود. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

درمان های خانگی زیادی هست که می توانید از آن ها برای رشد مجدد موهای خود استفاده کنید. و یکی از جالب ترین این تکنیک ها که ممکن است به شما کمک کند از موهای زیبایی برخوردار شوید، کشیدن ناخن های دست به یکدیگر به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز است. این شیوه ی رفلکسولوژی درمانی که به آن یوگای بالایام (Balayam Yoga) گفته می شود ممکن است به رفع مشکلات مختلفی از جمله ریزش مو و شوره کمک کند.
در ادامه می خواهیم ببینیم این حرکت ساده ی کشیدن ناخن ها به هم چه اثری بر موها می تواند داشته باشد.

ممکن است باعث افزایش رشد مو شود

بر اساس طب فشاری چین، پایانه های عصبی درون نوک انگشتان به کف سر متصل هستند. وقتی ناخن های خود را به هم می کشید، اصطحکاک حاصله بر روی پوست سر اثر می گذارد. این مسأله باعث افزایش گردش خون و رشد موها می شود.

ممکن است ریزش مو را کم کند

متخصصان طب جایگزین معتقدند اگر این حرکت را به طور منظم انجام دهید، ممکن است ریزش موهایتان ظرف ۳ تا ۶ ماه روندی کاهشی پیدا کند. افزایش گردش خون در کف سر ممکن است به رفع دیگر مشکلات از جمله شوره سر و سفید شدن زودرس موها هم کمک کند.

می تواند فولیکول های مو را ترمیم کند

وقتی ناخن های دست تان را به یکدیگر می کشید، این کار باعث می شود مغز سیگنالی برای احیا فولیکول های مرده و آسیب دیده ی مو ارسال کند. این شیوه اگر با ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی خود همراه شود، ممکن است به افزایش رشد مو ظرف ۶ تا ۹ ماه کمک کند.

چه زمانی نباید این کار را انجام داد؟

کشیدن ناخن ها به یکدیگر روش مؤثری است که به هیچ گونه امکاناتی نیاز ندارد. با این حال یوگای بالایام به افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی و زنان باردار توصیه نمی شود چون می تواند باعث افزایش فشار خون شود.

ناخن های خود را چطور به منظور افزایش رشد مو به یکدیگر بکشیم؟

دست هایتان را نیمه مشت کرده کنار هم قرار دهید.
انگشت شست تان باید به سمت بیرون باشد.
ناخن های دو دست را به هم بچسبانید و سپس با شدت آن ها را به یکدیگر بکشید.
این کار را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به طور پیوسته انجام دهید.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا