Mihanpostپیشنهاد سردبیردیدنی هاعکسگردشگری

شهر بی قانون یکی از دورافتاده ترین شهرهای استرالیا

شهر بی قانون لقب یکی از شهرهایی است که در دورافتاده ترین مناطق استرالیا واقع شده است که اقدامات خشونت بار و خطرناکی انجام می شود. در ادامه با میهن پست همراه می شوید. شهری کوچک در یکی از دورافتاده ترین مناطق استرالیا لقب «شهر بی قانون» را یافته زیرا نبود نیروی پلیس در این شهر سبب حمله های خشونت بار و تجاوز افسار گسیخته در این شهر شده است. حمله های شوکه کننده به زنان و دختران به امری روزمره و طبیعی در شهر فرگون تبدیل شده زیرا این شهر کاملاً از رادار نیروهای پلیس خارج بوده است. اما با تجاوز و قتل وحشیانه یک پرستار در فرگون، شرایط در این شهر زیر ذره بین قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۶، جسد گیل وودفورد ۵۶ ساله که در مجمع بهداشت انگانامپا در جنوب استرالیا مشغول به کار بود و دو فرزند داشت، سه روز پس از گم شدنش در راه خانه، در یک قبر کم عمق پیدا شد. شهر فرگون در ۱,۳۰۰ کیلومتری شمال آدلاید واقع شده است. وودفورد توسط یکی از ساکنان این شهر کشته شده و از آمبولانس محل کار وودفورد برای رها کردن جنازه او در بوته زارهای حاشیه شهر استفاده شده بود. بعد از این جنایت بود که تلاش ها برای اختصاص یک پاسگاه پلیس دائمی به شهر فرگون آغاز شد زیرا سطح خشونت در این شهر بی قانون به سطح نگران کننده ای رسیده است.

در این شهر بی قانون بر اساس گزارش ها، رسیدگی نیروهای پلیس به درخواست ها و شکایات شهروندان فرگون بیش از یک ساعت و نیم زمان می برد. یکی از مقامات پلیس منطقه می گوید نمی توان با قطعیت گفت که حضور پلیس در شهر از مرگ وودفورد جلوگیری می کرد یا خیر اما بدون شک اختصاص دادن پلیس به این شهر می تواند از احتمال وقوع جنایات مشابه بکاهد. نماینده پزشک قانونی می گوید بر اساس گواهی های شهود و ساکنان محلی، سطح بی قانونی در فرگون به حدی رسیده که حضور دائمی نیروهای پلیس در این شهر ضروری است. قاتل وودفورد مردی به نام دادلی دیوی بود که به تجاوز و قتل او متهم شده و دستکم ۳۲ سال در زندان خواهد بود. او گیل وودفود را به خانه اش کشانده با این بهانه که به کمک پزشکی نیاز دارد و سپس او را ربوده بود.

فرگون یک شهر با ساکنان بومی است، جایی که مردم بومی خاک اصلی استرالیا زندگی می کنند. این شهر حدود ۳۰۰ سکنه دارد اما نزدیک ترین پاسگاه پلیس تا آنجا یکساعت و نیم فاصله دارد در حالی که این پاسگاه پلیس در اومووا بوده و حضور پلیس در آن دائمی نیز نیست. دیوی یک خلافکار سابقه دار بوده و به تازگی آزاد شده بود. او سابقه ای طولانی در خشونت علیه زنان داشته و قبل از قتل گیل تنها چند ماه پس از آزاد شدن، به خاطر چندین فقره تجاوز و خشونت به زندان افتاده بود.

در این شهر بی قانون، وی در سال ۱۹۹۸ نیز در شهر فرگون به یک پرستار دیگر حمله کرده بود. مرگ هولناک این پرستار همچنین بحث امنیت پرسنل بخش سلامت که به چنین نقاط دوردستی فرستاده می شوند را پیش کشیده است. بدین ترتیب پارلمان جنوب استرالیا قانونی به نام قانون گیل را تصویب کرده که بر  اساس آن، در صورت دریافت تماس کمک پزشکی از ساکنان مناطق دورافتاده، دو نفر باید به محل اعزام شوند که یک نفر از آن ها نقش همراه را داشته باشد.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا