Mihanpostاخبار خودرو

با داشبورد هوشمند، پشت چراغ قرمز نمانید+عکس

به گزارش میهن پست –  محققان شرکت آئودی در حال توسعه سیستم جدیدی هستند که در ارتباط با چراغ‌های راهنمایی هوشمند، قرمز یا سبز بودن چراغ بعدی را به راننده اعلام می‌کند.

به نقل از ایسنا ، صفحه نمایش سیستم Traffic Light Assist بر روی داشبورد و مقابل راننده قرار دارد؛‌ علامت چراغ‌ راهنمایی روی داشبورد با کمک زمان‌سنج، ثانیه‌های باقی مانده تا سبز یا قرمز شدن چراغ را نشان می‌دهد.

این سیستم نیازمند نصب چراغ‌های راهنمایی هوشمند است؛ اطلاعات محلی از چراغ راهنمایی به همراه حسگرهای حرکتی نصب شده بر روی خودرو، میزان دقیق فاصله تا چراغ بعدی و مدت زمان رسیدن به آن را تعیین می‌کند.

راننده با توجه به این اطلاعات می‌تواند سرعت خودرو را بگونه‌ای تنظیم کند که هیچگاه پشت چراغ قرمز نماند.

هدف اصلی طراحان از توسعه این فناوری، ایجاد جریان کارآمد ترافیک بویژه در کلانشهرها است؛ عدم توقف خودروها در پشت چراغ قرمز میزان انتشار دی‌اکسیدکربن را تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد و باعث صرفه‌جویی سالانه ۹۰۰ میلیون لیتر بنزین می‌شود.

آئودی فناوری داشبورد هوشمند را بر روی خودروها در شهرهای اینگول‌شتات و برلین در آلمان و ورونا در ایتالیا مورد آزمایش قرار داده است و نمونه‌ای از این طرح مفهومی نیز در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک لاس‌وگاس (CES2014) در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا