معماریMihanpost

نگاهی به ساخت برج استین‌ وی Steinway باریک ترین آسمانخراش جهان

اتمام کار ساخت برج استین‌ وی Steinway باریک ترین برج جهان مورد تایید قرار رفته است که این برج نقطه عطفی جدیدی به افق معروف منهتن و معماری این شهر ایجاد کرده است.

برج استین‌ وی Steinway یا خیابان ۵۷ غربی ۱۱۱ دارای نسبت ارتفاع به عرض ۲۴:۱ است. به گفته سازندگان این نسبت ارتفاع آن را به «باریک ترین آسمان خراش جهان» تبدیل می کند.

برج استین‌ وی Steinway با ۴۲۵ متر ارتفاع، یکی از بلندترین ساختمان‌ها در نیمکره غربی است که کوتاه تر از دو ساختمان دیگر در شهر نیویورک است و یک مرکز تجارت جهانی با ارتفاع ۵۴۱ متر و برج سنترال پارک با ارتفاع ۴۷۲.۵ متر که البته توسعه مرکز شهر منهتن شامل ۶۰ آپارتمان ۸۴ طبقه و ساختمان مجاور Steinway Hall است.

برج استین‌ وی Steinway توسط شرکت معماری SHoP Architects نیویورک طراحی شد و کلنگ ساخت آن در سال ۲۰۱۳ به زمین خورده است که البته گرگ پاسکوارلی، مدیر SHoP Architects در ایمیلی به CNN این ساختمان را «پروژه ای با نسبت های خارق العاده و عظمت حماسی» نامید.

آسمان خراش های فوق باریک که به عنوان برج های مدادی نیز شناخته می شوند، در دهه ۱۹۷۰ به ویژگی برجسته خط افق هنگ کنگ تبدیل شدند. از آن زمان، شهرهای بزرگی مانند نیویورک از این روند پیروی کردند.

برج استین‌ وی Steinway نمونه قدرتمند است که از نوک به‌طرز زیبا اما به‌طور چشمگیری باریک می شود. یک پنت‌هاوس تریپلکس (اصطلاحا سوبله) مشرف به پارک مرکزی در بالای آن قرار دارد.

به گفته معماران، هدف اصلی آنها در ساخت این برج ایجاد تفسیری جدید و جسورانه از خط افق نیویورک و در عین حال تجلیل از ریشه های تاریخی این مکان است.

پاسکوآرلی در خصوص برج مدادی استین‌ وی Steinway می گوید:

هر پیش‌اندیشه‌ای که تیم ما درباره آسمان‌خراش‌های شهر نیویورک داشت، با فرصتی برای انجام کاری جایگزین شد که قبلاً هرگز انجام نشده بود.

این برج فوق‌العاده، الحاقیه‌ای به سالن استین‌ وی ساختمانی تاریخی در سال ۱۹۲۵ است که به عنوان خانه سابق سازنده پیانو، Steinway and Sons و یک سالن کنسرت شناخته می‌شود. این مرکز فرهنگی قدیمی به خانه های لوکس تبدیل شده و شرکتی که این برج را طراحی کرده است اعلام کرده که طراحی این برج را از « عصر طلایی آسمان‌خراش منهتن » و تاریخ هنر دکو نیویورک الهام گرفته است.

نمای برج استین‌ وی Steinway شامل بلوک‌های سفالی است، ماده‌ای که وقتی در نورهای مختلف و از زوایای مختلف دیده می‌شود رنگ و بافت آن تغییر می‌کند.

این برج اکنون درهای خود را به روی ساکنان جدید باز می کند. اما با این که نمای ساختمان باریک و لاغر است، قیمت ها مطمئناً این طور نیستند! قیمت یک واحد آپارتمان از این برج از ۷.۷۵ میلیون دلار برای یک آپارتمان استودیویی شروع می شود و تا ۶۶ میلیون دلار برای پنت هاوس متغیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا