گوناگون

بیمه سلامت تنها مختص افرادی بدون داشتن هرگونه بیمه درمانی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمهرداد پاکدامنˈ روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: بهره مندی از این بیمه به صورت رایگان بوده و تمام افرادی که از دفترچه بیمه برخوردار نیستند به صورت اجباری باید در بیمه سلامت ایران نام نویسی کنند.

وی خاطرنشان شد: افرادی که پیش از این عضو بیمه روستایی و یا بیمه درمانی دیگری بودند با حذف بیمه قبلی خود هم نمی توانند در بیمه سلامت ایران نام نویسی کنند.

وی با اشاره به ثبت نام 32 هزار هرمزگانی در طرح بیمه همگانی سلامت ایران که از اول اردیبهشت اجرایی شده، تصریح کرد: دفترچه بیمه شدگان از اول خرداد به ترتیب اولویت ثبت نام، تحویل داده می شود.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان با بیان اینکه نحوه و مکان دریافت دفترچه به ثبت نام شدگان با پیامک اعلام می شود، بیان داشت:متقاضیان نام نویسی می توانند تا آخر اردیبهشت برای نام نویسی بیمه سلامت ایران به دفترهای پیشخوان دولت و یا پایگاه اینترنتی به نشانی www.salamat.ir مراجعه کنند.

بهره مندی رایگان از خدمات شیمی درمانی، فیزیوتراپی، زایمان طبیعی و کاهش هزینه بستری در بیمارستان های دولتی از جمله مزایای بیمه سلامت است که به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت در هرمزگان محقق شده است.

طرح تحول نظام سلامت از نیمه اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در 16 بیمارستان دولتی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با یک هزارو 150 تخت فعال آغاز شده است.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا