Mihanpostاقتصادیپیشنهاد سردبیرمسکن

توسعه روستایی بهانه ای برای ویلا سازان شمالی + عکس

به گزارش میهن پست – رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: ویلاسازی به بهانه توسعه روستایی آفت اراضی شمال کشور است.
قباد افشار امروز – چهارشنبه – در مراسم افتتاح پروژه گشت های ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی در استان گیلان گفت: ۱۱ اکیپ در این موسسه برای حفاظت از اراضی کشاورزی پنج شهرستان در اختیار موسسه حفاظتی مراقبتی تنظیم که تحت نظارت پلیس پیشگیری ناجا است در گیلان افتتاح شد و امیدواریم تا پایان سال این موسسه به ۲۰ اکیپ مجهز شود.

وی با اشاره به اینکه درصدد توسعه این کار در سطح کشور هستیم و تا پایان نیمه اول امسال ۱۳۰ شهر تحت پوشش این موسسات قرار می گیرند، اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال به کمک دولت ۲۰۰ شهر کشور را از پوشش این موسسات بهره مند کنیم.

رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری و در مجموع ۴۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از اراضی درجه یک کشور محسوب می شوند.

 شالیزارهای شمال به شدت در معرض خطر تغییر کاربری 
قباد در ادامه گفت: توسعه روستایی به بهانه ویلاسازی در اراضی کشاورزی شمال کشور موجب شده است که شالیزارهای شمال به شدت در معرض خطر تغییر کاربری ها باشند.

وی با بیان اینکه بودن راه های گریز در طرح های هادی روستایی موجب شده است که توسعه روستایی در روستاهای شمال کشور بهانه ای برای ساختن ویلاها برای افراد غیر بومی باشد، گفت: دولت قدم مهمی در جهت حفظ اراضی کشاورزی کشور انجام داده است و اعتبارات را که سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال بود امسال هشت برابر کرد.

ویلا سازی در زمین های کشاورزی شمال کشور
ویلا سازی در زمین های کشاورزی شمال کشور

رئیس سازمان امور اراضی کشور با ابراز خرسندی از صدور بخشنامه ای که توسط معاون اول رییس جمهور در مبارزه با پدیده زمین خواری صادر شده است، عنوان کرد: دولت به شدت به دنبال نظارت بر امور اراضی کشاورزی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه عزم دولت برای امنیت غذایی راسخ است تا از دستیابی سو استفاده گران به زمین خواری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون در کمتر از ۱۰درصد مزارع کشور یعنی ۱۵ میلیون هکتار اراضی کشت محصولات کشاورزی انجام می شود و با توجه به رشد جمعیتی که در کشور شاهد هستیم برای حفظ این اراضی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا