Mihanpostپیشنهاد سردبیرعکسنظامی

سلاح های مدرن آلمانی ها در جنگ جهانی دوم + عکس

سلاح های مدرن آلمانی ها که در این مطلب آن ها را برای شما کاربران عزیز لیست کرده ایم همگی حاصل تفکرات مهندسان نظامی هیتلر هستند. هیتلر در پروژه های نظامی فوق پیشرفته خود در آن زمان سلاح های مدرنی را ساخته بود که دهه ها از دوره خود جلوتر و پیشرفته تر بودند.

سلاح های مدرن آلمانی ها که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده آن ها بوده تا حدی مخرب و وحشتناک هستند که باید بدانید این سلاح ها باعث کشته و آواره شدن میلیون ها انسان بوده اند. در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از این سلاح های مدرن بپردازیم. با میهن پست همراه شوید.

سلاح های مدرن آلمانی ها که در این مطلب آن ها را برای شما کاربران عزیز لیست کرده ایم همگی حاصل تفکرات مهندسان نظامی هیتلر هستند. هیتلر در پروژه های نظامی فوق پیشرفته خود در آن زمان سلاح های مدرنی را ساخته بود که دهه ها از دوره خود جلوتر و پیشرفته تر بودند.

بمب هدایت شونده فریتز ایکس (Fritz X): بمب پیشرفته «فریتز ایکس» که «پدر بزرگ بمب های هوشمند» نامیده می شود ۱٫۵۶۵ کیلوگرم وزن داشت و به یکی گیرنده رادیویی مجهز شده بود که با کمک دم پیچیده خود با دقت بالایی به سمت هدف هدایت شده و به آن اصابت می کرد. به گفته مقامات نیروی هوایی ایالات متحده این بمب می توانست در زرهی به قطر بیش از ۷۰ سانتیمتر نیز نفوذ کرده و امکان شلیک آن از ارتفاع ۲۰٫۰۰۰ پایی نیز وجود داشت، که در آن زمان در تیررس تجهیزات ضد هوایی قرار نداشت. تنها یک ماه بعد از ساخت این بمب پیشرفته، نیروهای آلمانی کشتی جنگی ایتالیایی «رم» را در سپتامبر ۱۹۴۳ در ساحل ساردینیا غرق کردند. با این وجود استفاده از این بمب در میدان نبرد محدودیت هایی را به همراه داشت زیرا هواپیماهای آلمانی بسیار کمی در نیروی هوایی این کشور برای حمل چنین بمبی طراحی شده بودند.سلاح های مدرن

جنگنده پیشرفته مسر اشمیت می ۱۶۳ کومت (Messerschmitt Me 163 Komet): در اواخر دهه ۱۹۳۰، آلمانی ها یک جت جنگی به نام «مسر اشمیت می ۱۶۳ کومیت» را ساختند که به وسیله نیروی راکت هدایت شده و سرعت آن به ۱٫۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسید. برای پی بردن به قدرت این جنگنده باید بدانید که جنگنده آمریکایی «موستانگ پی-۵۱» (P-51 Mustang) که در آن دوران پیشرفته ترین جنگنده به شمار می آمد تنها ۷۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۳۰۰ فروند از جنگنده های کومت ساخته شد که به یک جفت توپ ۳۰ میلی متری مجهز شده بودند. سرعت بالای این جنگنده هم مفید بود و هم نقاط ضعفی داشت. اگر چه سرعت بالای آن مانع از برخورد گلوله های پدافند و هواپیماهای متفقین به آن می شد اما همین سرعت زیاد باعث می گردید که نتوانند هواپیماهای دشمن را به درستی هدف بگیرند.سلاح های مدرن

مین های متحرک زنجیردار با قابلیت کنترل از راه دور: مین های متحرک و زنجیردار که یکی از سلاح های مدرن ارتش آلمان بود با نام «جالوت» توسط نیروهای ایالات متحده «لیسه ی آسیابانک» (Doodlebug) نامیده می شدند در واقع تانک های کوچکی بودند که از طریق یک فرمان دستی از راه دور کنترل شده و با استفاده از دو موتور الکتریکی تغذیه می شدند که بعدها این موتورها با موتورهای گازسوز جایگزین گردیدند. این تانک های کوچک طوری طراحی شده بودند که می توانستند بین ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم مواد منفجره ی بسیار حساس را به سمت مواضع دفاعی دشمن برده و آن ها را نابود سازند. نازی ها بیش از ۷٫۰۰۰ از این تانک های موسوم به «جالوت» ساخته بودند و بدین ترتیب راه را برای سلاح های با قابلیت کنترل رادیویی هموار کردند.سلاح های مدرن

بمب افکن پنهانکار موسوم به «بال پرنده» (flying wing): بمب افکن «هورتن هو ۲۲۹» یکی از سلاح های مدرن (Horten Ho 229 bomber) که به «سلاح سری هیتلر» نیز مشهور است توانایی حمل بیش از یک تن تسلیحات نظامی را داشت و می توانست با سرعت فراتر از ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت در ارتفاع ۴۹٫۰۰۰ پایی پرواز کند. این بمب افکن که به دو موتور توربوجت، دو توپ و راکت های R4M مجهز بود اولین هواپیمای پنهانکار جهان به شمار می آمد و اولین بار در سال ۱۹۴۴ به پرواز درآمد. در تصویر زیر بمب افکن هورتن هو ۲۲۹ را بر فراز شهر گوتینگن در آلمان مشاهده می کنید. بر اساس اطلاعات مجله ی سلاح های جنگ جهانی دوم ، هرمان گورینگ که ریاست نیروی هوایی نازی ها موسوم به «لوفت وافه» (Luftwaffe) را در اختیار داشت با اختصاص دادن نیم میلیون مارک به دو برادر به نام های ریمر و والتر هورتن از آن ها خواست که این بمب افکن را بسازند. البته به دلیل مشکلات فراوان این بمب افکن نتوانست مدت زیادی در نبردها حضور داشته باشد. با این وجود مهندسی پیشرفته ی این هواپیمای پیچیده باعث شد که هواپیماهای پنهانکار مدرنی مانند بمب افکن «نورتروپ گرومان بی ۲» (Northrop Gruman B-2 bomber) ساخته شوند.

منبع    businessinsider

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا