Mihanpostپیشنهاد سردبیرهوا فضا

شوالیه سیاه ماهواره فرازمینی 13 هزار ساله در مدار زمین + عکس

شوالیه سیاه ماهواره‌ ای است که به اعتقاد برخی از کارشناسان یک شی فرازمینی 13 هزار ساله است که در مدار زمین و  البته در نزدیکی مدار قطبی در حال چرخش به دور زمین است.

سوی دیگر سکه این که شوالیه سیاه به اعتقاد بعی دیگر از منتقدان و جریان اصلی دانشگاهیان آن را یک داستان ساختگی و افسانه ای خواندند که ترکیبی از چندین قضیه و داستان نامربوط در حوزه هوافضا است .

شوالیه سیاه

در این میان داستان شوالیه سیاه طی مدت زمانی خاص به صورت جدی بر سر زبان ها افتاده بود و حتی تحقیقات علمی نیز در خصوص آن انجام گرفته ، تحقیقاتی که دور از دسترسی های فضایی انجام گرفته شد و در این میان عده ای با استناد به یک لوح باستانی گفتند که شوالیه سیاه یک ماهواره برجای مانده از مردم باستانی زمین و تمدن های پیش از ما بوده و اتفاقا به صراحت نیز بیان کردند که قدمت ماهواره شوالیه سیاه نیز به 13 هزار سال قبل باز می گردد.

شوالیه سیاه

در این میان و بر اساس فرضیه بالا ، پیش از آن که ماهواره ای در عصر نو و به خیال ما عصر پیشرفت و تکنولوژی امروزه به فضا ارسال شود درست در 13 هزار سال پیش این دستگاه توسط ساکنان قاره کهن در قطب شمال به فضا پرتاب شده و در مدار قطبی زمین قرار گرفته است.

داستان این موضوع که ماهواره ای بنام شوالیه سیاه در فضا و مدار زمین وجود دارد و مربوط به فرازمینی ها است با انتشار عکسی به شماره STS088-724 66 توسط ناسا و این که یک شی فضایی را به عنوان یک باقی مانده فضایی توصیف می کند رنگ تازه ای برای بازتر شدن بحث این جسم مرموز فضایی شد.

شوالیه سیاه

ماهواره شوالیه سیاره چه سالی توسط بشر مشاهده شد : در سال 1953 نخستین نشانه‎ ها از وجود ماهواره ای مرموز در مدارهای جنوبی کره زمین یافت شد. دولت آمریکا در دوران جنگ سرد به دنبال برتری نظامی و اطلاعاتی بود. در آن زمان ، دولت ‎های شوروی سابق و آمریکا وارد رقابت فضایی عجیبی در عرصه جاسوسی اطلاعات آن هم تا فضای بیرونی کره زمین بودند در نتیجه هنگامی که آمریکا ماهواره‎ای در مدار 79-104 درجه شناسایی نمود، ترسی وصف ناشدنی در قلب بزرگ‎ ترین دانشمندان خود به وجود آورد. چرا که در سال 1953، هیچ تکنولوژی‎ ساخته دست بشر نمی ‎توانست به این مختصات سفر کند. آیا شوروی در مدتی کم ، همچون آلمان نازی ، به تکنولوژی‎های فوق پیشرفته‎ای دست یافته است؟

ترس از اوج گیری دولتی دیگر با تکنولوژی بسیار پیشرفته ، آمریکا را در سکوت فرو برد. در این مدت ، دانشمندان بسیاری سعی کردند که طرز ساخت و کارکرد ماهواره را شناسایی کنند ، اما هیچ موفقیتی حاصل نشد.

این موضوع تا مدتی به دور از اذهان عمومی قرار داشت تا اینکه یوفولوژیستی ماهر- اشخاصی که در خصوص اشیاء ناشناس پرنده تحقیق می کنند – به نام دونالد کیهو ، در مقاله‎ای به گزارش نیروی هوایی آمریکا از ماهواره‎ای فوق پیشرفته در مدار جنوبی زمین خبر داد.

جالب اینجاست که هرگز مشخص نشد که دونالد کیهو چگونه توانسته بود به این اطلاعات سری دولت دسترسی پیدا کند و آن را در قالب یک مقاله برای روزنامه سانفرانسیسکو بنویسید. انتشار مقاله در روزنامه مذکور ، توانست به خوبی توجه عموم مردم را جلب نماید اما به دلیل کبود بیش از حد اطلاعات و اقدامات سازمان CIA، موضوع باری دیگر ساکت شد.

شوالیه سیاه

ماهواره مرموز تا سال 1960 به یمن سکوت آمریکا ، در خفا باقی ماند تا زمانی که نیروی هوایی آمریکا ، بنا به دلایلی نامشخص ، به صورت رسمی اعلام نمود که ماهواره ‎ای جاسوسی در مدارهای جنوبی زمین با ملیت شوروی در حال فعالیت است. دولت شوروی در کمتر از 24 ساعت خبر را تکذیب کرده و شفاف سازی نمود که هیچ گونه اطلاعاتی از این ماهواره در دست ندارد.

پس از اعلام رسمی شوروی و سکوت آمریکا ، دانشمندان با امید آشکار سازی اطلاعات ماهواره جاسوسی شوروی در شش ماهه ی اول همان سال اعلام کردند که این ماهواره ی سیاه – که بعدا بنام شوالیه سیاه نامگذاری شد – با رنگ بزرگ دارای اوج 1728 کیلومتر و حضیض 216 کیلومتر است. با وجود این موارد ، دانشمندان سراسر دنیا تا سال 1962 نتوانستد ماهواره ای به این مدار ارسال کنند. در این زمان بود که ماهواره شوالیه سیاه از صدر اخبار رسمی و سیاسی خارج شده و به دوستان خود در پرونده‎های فوق سری ناسا و CIA پیوست.

نخستین رویارویی فضانوردان با ماهواره شوالیه سیاه : ماموریت STS-088 را می‎توان نخستین رویارویی مستقیم فضانوردان با شوالیه سیاه دانست چرا که ماموریت STS-088 یکی از ماموریت‌ های برنامه شاتل‌های فضایی بود که در تاریخ 4 دسامبر 1988 از پایگاه فضایی کندی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد. این ماموریت توسط شاتل اندور و برای تکمیل مونتاژ اجزا ایستگاه فضایی ، انجام گرفت و هدف اصلی آن نصب قطعه Unity بود. این ماموریت به مدت یازده روز و به همراه شش خدمه جریان داشت.

این شش خدمه  که فضانوردان و دانشمندان ماهری بودند و به نوبه خود ، از پیشرفته‎ترین تکنولوزی‎های روز دنیا آگاه بوده و استفاده می‎‎کردند، با چیزی برخورد می‎کنند که تا آن زمان مانندش را ندیده بودند. این شی فضایی مرموز و البته سیاه ، به گفته آنان ، مدت طولانی‎ای از مسافتی دور در حال بررسی شاتل بود و ناگهان از مدار خود خارج شده و در فاصله نزدیک ‎تری مشغول مشاهده می‎شود. آن ‎ها در اولین نگاه ، تصور کردند که این یک ماهواره یا سفینه فوق سری ناسا است که به نوعی نباید از آن مطلع می‎شدند و با وجود اقبال خوبشان ، تصادفا آن را دیده‎اند. اما هنگامی که مشغول تصویر برداری از این شی ناشناس فضایی هستند ، ناسا با ارسالی دستوری رسمی اعلام می‎کند که حق هیچ‎گونه تصویر برداری بیشتر، ارتباط ، تحقیق و صحبت درباره آن را ندارند.

6 تصویر بسیار خوب از ماهواره شوالیه سیاه که در ماموریت STS-088 شاتل فضایی ناسا گرفته شده در دسترس است و جالب اینجاست که این عکس ها با کیفت بسیار خوبی هم اکنون نیز بر روی سایت رسمی ناسا وجود دارند. در ادامه می توانید این تصاویر را به همراه لینک اثبات در سایت ناسا مشاهده کنید :

شوالیه سیاه

اما در این میان ناسا واکنشی آرام در خصوص شوالیه سیاه نشان داده و در آن زمان در بیانیه رسمی در مورد این شی ناشناخته بدین صورت اعلام نظر کرده  که جسم مورد نظر چیزی جز یک زباله فضایی و یا بقایایی از شهاب سنگ های منفجر شده در مدار زمین نیست! با این حال برخی از منتقدان در جواب به بیانیه رسمی ناسا در مورد آن جسم مرموز می گویند: این شی ناشناخته که بدنه آن به هیچ وجه به نظر نمی رسد داخل زمین ساخته باشد، به هر چیزی شباهت دارد جز زباله فضایی! موضوعی که مورد پذیرش خیلی از دانشمندان قرار نگرفت و ادعای ناسا را رد کردند.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا