آثار تاریخیMihanpostپیشنهاد سردبیرعلمی و فناوری

کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه توسط باستان شناسان + عکس

کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه توسط باستان شناسان در حالی تایید شده است که چندی پیش محققان فضای بزرگ خالی به طول ۳۰ متر در هرم جیزه کشف کرده بودند و حالا گمان می‌کنند که تختی از جنس سنگ آسمانی درون این فضا خالی وجود دارد و با این حال فضای خالی مرموزی که در هرم جیزه پیدا شده است می‌تواند خانه تخت فولادی باشد که از آهن استخراج‌ شده از شهاب‌ سنگ ساخته شده است. باستان‌شناسان بر این باورند که این تخت می‌تواند فرعون را به زندگی بعدی ببرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دسترسی آسان به سرفصل نوشته ها

جالب است بدانید که قبل از کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه دانشمندان با آنالیز یک متن باستانی اطلاعات جدیدی در این باره به دست آورده‌اند که در این متن باستانی آمده است: قبل از این که فرعون به ستاره شمالی برسد باید از دروازه‌ های آسمان عبور کند و روی تخت آهنی بنشیند.

فضای خالی درون هرم جیزه در ماه نوامبر ۲۰۱۷ توسط مهدی طیوبی از موسسه هیپ پاریس و کونیهیرو موریشما از دانشگاه ژاپن کشف شد. با این حال باستان‌شناسان هنوز دقیقا نمی‌دانند که این فضای خالی چه استفاده‌ای داشته است.

کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه
کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه

گیلیو ماگلی مدیر دانشکده نجوم در دانشگاه دی میلانو در خصوص کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه می‌گوید:

با توجه به اطلاعاتی که از آداب و رسوم تدفین مصریان در دست داریم، این احتمال وجود دارد که تخت آهنی فرعون در این فضای خالی قرار داشته باشد. متن‌های باستانی در هرم پیدا شده که در آن ها اشاره شده است قبل از این که فرعون به ستاره شمالی برسد باید از دروازه‌های آسمان بگذرد و روی تخت آهنی بنشیند .

هرم بزرگ جیزه در سال ۲۵۵۰ قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و یکی از بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین سازه در تاریخ معماری است. اتاق‌های داخلی از طریق یک تونل باریک به هم مرتبط هستند؛ یکی از آنها قبل از رسیدن به اتاق تدفین پهن می‌شود و به سمت بالا شیب برمی‌دارد تا بدین ترتیب گالری بزرگ شکل بگیرید.

اتاق جدید درست بالای گالری بزرگ قرار دارد اما هیچ فشاری (ناشی از وزن اتاق) به گالری وارد نمی‌کند چرا که سقف اتاق گالری با استفاده از تکنیک پتکانه (سازه‌ای شامل چند ردیف طاقچه که براساس هندسه‌ای مشخص و منتظم روی هم سوار می‌شوند) ساخته شده است.

ماگلی در توضیح بیشتر در خصوص کشف شهاب سنگ در قلب هرم جیزه می‌گوید:

پیش از این تکه‌هایی از تخت ملکه حتپ‌حرس یکم پیدا شد که در دانشگاه هاروارد بازسازی شد. امیدواریم با نگاه کردن به تخت ملکه ایده‌هایی از ظاهر و شکل تخت آهنی داخل هرم جیزه بگیریم. تخت ملکه حتپ‌حرس یکم یک صندلی از جنس چوب چدار است که با ورقه‌های طلا پوشانده شده است. احتمال می‌رود تخت آهنی نیز شبیه به تخت ملکه باشد اما به جای طلا با لایه‌ای از فولاد پوشانده شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا