گوناگون

186 مجوز سقط جنین درمانی در آذربایجان غربی صادر شد

علی افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزایش 17 درصدی سقط جنین درمانی در آذربایجان غربی طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تر خبر داد و افزود: سقط جنین درمانی طی سال گذشته  186 مورد بوده که این تعداد طی سال 92 نیز 159 مور بود.

وی با اشاره به اینکه سقط جنین درمانی در مواردی که ادامه بارداری برای سلامتی مادر مضر و حیات وی را تحت الشعاع قرار دهد، انجام می‌شود، عنوان کرد: در این راستا با انجام مقدمات لازم پزشكی و قانونی اجازه سقط درمانی از سوی این نهاد صادر می شود.

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان غربی همچنین اعلام کرد: طی فروردین ماه سال 93 تعداد 5 هزار و 647 مورد جهت انجام معاینات سرپایی مراجعه کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال 92 کاهش یک درصدی رانشان می دهد.

افتخاری از مرگ 17 نفر بر اثر سو مصرف موادمخدر، 26 بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن، 688 نفر تصادفات رانندگي،‌ 13 نفر برق گرفتگي و 68 نفر بر اثر سوختگي طي سال گذشته در سطح استان خبر داد و با اشاره به حوادث ناشی از کار در سال گذشته، عنوان كرد: در بخش حوادث کار 977 مورد به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه انجام شده که افزایش 5 درصدی را نسبت به سال 91 نشان می دهد.

وي با اشاره به جان باختن 688 تن در جريان حوادث رانندگي درون و برون شهري و محورهاي روستايي آذربايجان غربي طي سال گذشته،‌افزود: این آمار در مقایسه با  704 نفر سال 91 نشان دهنده کاهش 2.7 درصدی است.

وي با بيان اينكه طي اين مدت 10 هزار و 579 نفر مصدوم حوادث رانندگي به پزشكي قانوني مراجعه كرده كه ازاین تعداد 7 هزار و 625 نفر مرد و 2 هزار و 954 نفر زن بود، گفت: همچنين طي سال گذشته 13 نفر بر اثر برق گرفتگی و 68 نفر بر اثر سوختگی در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.

افتخاري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بررسي 600 پرونده در کمیسیونهاي تخصصی پزشكي طي اين مدت،‌ عنوان كرد:‌ 111 پرونده در خصوص رسیدگی به قصور پزشکی ثبت شده که در مقایسه با سال قبل از آن افزایش 6.7 درصدی را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا