Mihanpostدسته‌بندی نشدهورزشی

پرسپولیس و استقلال در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفتند

به گزارش میهن پست – وزیر ورزش و جوانان از واگذاری دو تیم پرسپولیس و استقلال به وزارت اقتصاد و دارایی خبر داد. بر این اساس این دو تیم دولتی دیگر در اختیار وزارت ورزش و جوانان نیستند و قرار است طی نشستی میان سه وزیر ورزش، اقتصاد و دارایی و دادگستری در مورد بررسی دقیق‌تر و نهایی فرآیند واگذاری آنها تصمیم‌گیری شود.

به نقل مهر، محمود گودرزی در رابطه با آخرین وضعیت تیم های دولتی پرسپولیس و استقلال برای واگذاری اظهارداشت: این تکلیف قانونی ما در وزارت ورزش و جوانان است که تا پایان سال جاری این دو تیم را واگذار کنیم. علاوه بر این باور شخص من این است که اگر در بحث واگذاری تیم های دولتی باید از همین دو تیم کار را آغاز کنیم چون سرخابی ها الگویی هستند برای دیگر تیم ها که به نوعی توسط دولت اداره می شوند مانند تیم های صنعتی.

وی با تاکید دوباره بر اینکه دو تیم پرسپولیس و استقلال باید واگذار شوند، خاطرنشان کرد: این کار باید انجام شود اول به خاطر اینکه دولت ما را مکلف به انجام آن کرده است و دوم اینکه این دو تیم با واگذاری خودکفا می شوند.

وزیر ورزش و جوانان که در بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما صحبت می کرد، با اشاره به نشستی که در زمینه واگذاری سرخابی ها با طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی داشته است، ادامه داد: وزیر اقتصاد و دارایی طی نامه ای با اشاره به قانون ۱۴۱ اعلام کردند که دو تیم پرسپولیس و استقلال باید در اختیار این وزارتخانه قرار بگیرند. ما هم این واگذاری را انجام دادیم. درهمین رابطه روز یکشنبه نامه ای به دستم رسید مبنی بر برگزاری نشست میان سه وزیر برای بررسی دقیق تر و نهایی فرآیند واگذاری.

گودرزی با بیان اینکه این نشست میان من، وزیر اقتصاد و دارایی و وزیر دادگستری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: دو تیم پرسپولیس و استقلال دیگر در اختیار وزارت وزارت ورزش و جوانان نیستند و تحت هیچ شرایط دیگری هم در اختیار ما قرار نمی گیرند. تا پایان سال برای واگذاری قطعی سرخابی ها فرصت است اما تلاش ما این است که این کار را طی دو سه ماه آینده نهایی کنیم البته در صورتیکه مشتریان خوبی پیدا شوند که بتوانند این دو تیم را به خوبی اداره کنند نه اینکه باعث تضعیف شان شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید در راه واگذاری پرسپولیس و استقلال در جهت تقویت شان حرکت کنیم، به یک نکته اشاره کرد و یادآور شد: اگر تا پیش از این در بحث واگذاری دو تیم پرطرفدار فوتبال کشور تعللی شده به خاطر این بوده که خصوصی سازی در ورزش توفیقی نداشته است.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش و جوانان در پایان این بخش از صحبت های خود تاکید کرد: در هر صورت پرسپولیس و استقلال از وزارت ورزش و جوانان به وزارت اقتصاد و دارایی واگذار شده اند و دیگر در اختیار ما نیستند. از این به بعد هم وزارت اقتصاد و دارایی برای واگذاری این دو تیم به سازمان خصوصی برای انجام ادامه کارهای لازم جهت واگذاری و خصوصی سازی نهایی اقدام می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا