Mihanpostپیشنهاد سردبیردکوراسیون

بهترین روش ها برای تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

در این مطلب از میهن پست به ارائه بهترین روش ها برای تغییر دکوراسیون خانه های کوچک می پردازیم. اگر دارای خانه کوچکی هستید میتوانید با استفاده از راهکارها منزل خود را زیباتر کنید.

مکان های کوچک همواره کمتر از آنچه که باید مورد توجه قرار می گیرند و به آن ها اهمیت داده می شود. زندگی در یک منزل کوچک ویژگی هایی دارد که در یک خانه بزرگ نخواهید یافت. چیدمان وسایل و دکوراسیون محلی که فضای محدودی دارد به شما امکان می دهد که روی عملکرد و کاربرد وسایل تمرکز داشته باشید. در این صورت مجبور خواهید شد که در مورد مفید بودن و عملگرایی فضا فکر کرده و خانه را تنها با اقلامی تزیین کنید که واقعاً دوستشان دارید. فکر اینکه تمامی وسایل خود را در یک اتاق کوچک جای دهید می تواند ترسناک باشد اما لازم نیست چنین شود. اگر از لحاظ فضا در مضیقه هستید این بدان معنا نیست که خانه شما نمی توند خاص و زیبا باشد. با تنها چند نکته کمک کننده، مکان زندگی کوچک شما می تواند زیبا، کاربردی و راحت باشد. در ادامه این مطلب شما را با ۶ نکته مفید در مورد دکوراسیون مکان های کوچک آشنا خواهیم کرد. تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

رنگ و تعادل را به کار بگیرید

بیایید با پرداختن به برخی افسانه ها کار را شروع کنیم. زندگی در یک مکان کوچک بدین معنا نیست که شما باید از رنگ های روشن دوری کنید یا اینکه نمی توانید از کاغذ دیواری های خاص استفاده کنید. همه چیز به ایجاد تعادل و بالانس باز می گردد. رنگ روشن مورد علاقه خود را به دیوار بپاشید و با اضافه کردن چند قطعه ساده تعادل را برقرار کنید. با اضافه کردن چند قاب عکس روشن یا مبلمان خنثی به تعادل مورد نظر دست خواهید یافت.

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

از مبلمان و اشیاء چند منظوره استفاده کنید

در آخر اینکه وقتی برای یک فضای کوچک زندگی مبلمان انتخاب می کنید نباید خلاقیت را نادیده بگیرید. در واقع باید فضایی خلق کنید که با سبک زندگی شما متناسب باشد. هنگام انتخاب مبلمان برای خانه، نکته همیشه مهم این است که باید این کار طوری صورت گیرد که همه چیز با هم به خوبی کار کنند. برای کسی که فضای خانه او محدود است، داشتن اتاق مهمان نمی تواند گزینه مناسب و در دسترسی باشد، پس بهتر است به فکر یک کاناپه یا تختخواب مبلی با قابلیت جمع شدن برای مهمانان خود باشید. در اتاق پذیرایی نیز به جای استفاده از یک میز غذاخوری بزرگ بهتر است به سراغ نصب یک میز معلق بروید. با انجام این کار در فضا صرفه جویی کرده و اجازه خواهید داد که قطعات استفاده ها و کاربردهای مختلفی داشته باشند.

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

نور اضافه کنید

نور بخشی ضروری و حیاتی از یک مکان زندگی است اما وقتی که در یک مکان کوچک زندگی می کنید داشتن روشنایی خوب بسیار مهم تر خواهد بود. اطمینان از این که محل زندگی کوچک شما به خوبی نورپردازی شده باعث خواهد شد که خانه شما بیشتر باز، قابل تنفس و قابل زندگی به نظر برسد. نور طبیعی بهترین گزینه برای افزایش روشنایی در خانه است اما اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید سعی کنید با اضافه کردن لامپ های سقفی و همچنین لامپ های رومیزی و قسمت کف خانه، این معضل را حل کنید.

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

یک نقطه کانونی در خانه ایجاد کنید

نقطه کانونی یک فضای زندگی کوچک است که به یک اتاق امکان می دهد منسجم تر و بهم پیوسته تر به نظر برسد. داشتن اقلام و ویژگی های کوچک در داخل اتاق و نداشتن نقطه کانونی می تواند باعث شود که فضای آن بی نظم و بدون هماهنگی و ارتباط به نظر برسد. سعی کنید یک دیوار منقش به عکس های فراوان به اتاق اضافه کنید یا یک قطعه هنری بزرگ به دیوار بچسپانید. این کار باعث خواهد شد که این نقطه کانونی برجسته توجه چشم های شما را به خود جلب کرده و این واقعیت که فضای خانه شما محدود است کمتر جلب توجه نماید.

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

از آینه استفاده کنید

استفاده از آینه یکی از بهترین راه ها برای این است که یک اتاق بزرگ تر و بازتر به نظر برسد. اضافه کردن یک آینه دیواری یا سقفی بزرگ به اتاق نشیمن یا اتاق های خواب باعث خواهد شد که خانه شما بزرگ تر از آنچه که هست به نظر برسد. تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

دیوارهایتان را به کار بگیرید

اگر چه فضای داخلی خانه شما محدود است اما همچنان فضای دیواری و فضای ارتفاع زیادی در دسترس دارید که می توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید. رویارویی با مشکلات مربوط به محدودیت فضا می تواند یکی از ناامیدکننده ترین موضوعات برای کسانی باشد که در یک مکان کوچک و محدود از لحاظ فضا زندگی می کنند. بسیاری از این مشکلات را می تواند با استفاده از مقداری از فضایی که روی دیوارها وجود دارد رفع کرد. سعی کنید از قفسه کتاب یا قلاب هایی که برخی اقلام خاص را از آن ها آویزان می کنید (مانند گلدان) روی دیوارها استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک

منبع: thespruce

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا