Mihanpostگوناگون

سرمایه‌گذاری بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان بخش خصوصی در لرستان

استاندار لرستان گفت: همه مسئولان و اقشار مختلف مردم باید تلاش کنند تا بتوانیم حداکثر استفاده را از سرمایه‌گذاران لرستانی خارج از کشور را ببریم زیرا استان لرستان یک استان با پتانسیل و ثروتمندی است که از لحاظ نعمت‌های خدادادی در تمام زمینه‌ها می‌توان سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان،«هوشنگ بازوند» در جلسه‌ی برنامه‌ریزی لرستانی‌های مقیم خارج از کشور که با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد، اظهار کرد: استارت کار استفاده از سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور در لرستان زده شده است و تاکنون توانسته‌ایم در این زمینه گام‌های خوبی برداریم.

استاندار خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که همایش سرمایه‌گذاران لرستانی خارج کشور را اواخر امسال یا اوایل سال آینده در لرستان برگزار کنیم. انتظار ما از همه مسئولان، رسانه‌های محلی و سراسری صدا و سیما این است که در این راه استان را یاری دهند.

بازوند تصریح کرد: امسال ۳۲۵ میلیارد تومان بودجه عمرانی استان بود که بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان بخش خصوصی نیز در این استان در حال سرمایه‌گذاری است ۱۰ تا ۱۵ برابر اعتبارات دولتی امروز بخش خصوصی در استان لرستان در حال سرمایه‌گذاری است.

استاندار در ادامه یادآور شد: ما توقع داریم یک جهشی در خصوص جذب سرمایه‌گذاران خارجی در تمام زمینه‌ها در سراسر کشور انجام شود تا بتوانیم از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی از آقای «ساکی» یکی از سرمایه‌گذاران لرستانی مقیم آلمان که در جلسه حضور داشت، خواست تا بخشی از سرمایه‌گذاران لرستانی مقیم آلمان را برای جذب سرمایه‌گذاری در لرستان هماهنگ کند.

بازوند افزود: تلاش ما این است که در سال آینده سهم خوبی به صادرات استان لرستان اختصاص دهیم.

این مسئول تصریح کرد: انتظار ما این است که فرمانداران شهرستان‌های استان لرستان جلسه شورای سرمایه‌گذاران مقیم خارج از کشور را برگزار کنند و افرادی که در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کردند شناسایی و بتوانیم در این همایش سرمایه‌گذاران لرستانی مقیم کشور از آن‌ها استفاده کنیم.

بازوند افزود: در این زمینه تبلیغات بسیار وسیعی شروع کردیم و از طریق موسسه بین‌المللی گاج وارد مذاکره شدیم که تاکنون شرایط به گونه‌ای شده که تبلیغات ظرفیت‌های استان لرستان در پایتخت و سایر نقاط کشور در حال تبلیغ است.

استاندار خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین موانع توسعه‌نیافتگی لرستان تاکنون نرخ زیاد بیکاری در این استان بوده است زیرا ما شاهد هستیم که استان‌هایی که نرخ بیکاری بالایی داشته‌اند بخش خصوصی در این استان‌ها کمتر سرمایه‌گذاری کرده و استان‌هایی که از نرخ بیکاری کمتری برخوردار بودند بخش خصوصی بیش از چند برابر سرمایه گذاری کرده است.

وی با اشاره به اینکه لرستان را نمی‌توان با ترحم توسعه داد، یادآور شد: لرستان با این همه ظرفیت و ثروتی که دارد باید طوری جلوه داده شود تا بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این استان داشته باشد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: لرستان با این همه نعمت خدادادی باید بررسی شود که چرا از نرخ آمار بیکاری بالایی برخوردار است و این برمی‌گردد به مدیریت‌های نادرست مدیرانی که در این استان مسئولیت داشتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا