Mihanpostپیشنهاد سردبیرعلمی و فناوریهوش مصنوعی

اسکوتر خودران با الگوریتم ۳ لایه در آزمایشگاه هوش مصنوعی ماساچوست ساخته شد

اسکوتر خودران با الگوریتم ۳ لایه در آزمایشگاه هوش مصنوعی ماساچوست در حالی ساخته شده است که این اسکوتر نشان دهنده یک سیستم جدید متحرک مستقل و جامع است که توسط محققانCSAIL  در همکاری با دانشگاه ملی سنگاپور و اتحاد MIT و سنگاپور برای تحقیقات و فناوری طراحی شده و از حسگرها و نرم افزارهایی که در آزمایشات خودروهای خودران و چرخ دستی‌های گلف استفاده می شود بهره برده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این اسکوتر خودران در واقع از یک الگوریتم ۳ لایه که به طور خاص برای این فناوری طراحی شده بهره برده و می‌تواند به افرادی که دارای اختلالات حرکتی هستند کمک کند و آن ها را از خانه به مکان‌های مورد نظرشان برساند.

اسکوتر خودران که با الگوریتم ۳ لایه ساخته شده است در واقع الگوریتم‌ های آن دارای سه لایه نرم افزاری است که اولین آن یک الگوریتم سطح پایین است که بلافاصله  به تغییرات محیطی خودرو برای جلوگیری از برخورد پاسخ می‌دهد.

لایه دوم از الگوریتم برای ساخت این اسکوتر خودران محلی سازی شده و برای ساخت نقشه ‌و مکان‌یابی استفاده می‌شود که در نهایت لایه سوم یک الگوریتم زمانبندی است که به دستگاه اجازه می‌دهد تا مانند یک ناوگان عمل کرده و با چندین کاربر کار کند.

با این حال این الگوریتم جدید باعث شده تا اسکوتر خودران هم در داخل منزل و هم در خارج از آن کارآیی داشته باشد و حتی بدون گم شدن قادر به پیمودن مسیر راهرو ۲۵۱ متری Infinite Corridor  که جهات یابی آن برای سیستم‌های ناوبری رباتیک دشوار است، باشد. همچنین الگوریتم امکان سوئیچ بین یک اسکوتر و یک ماشین گلف را برای کاربران فراهم می‌کند.

این اسکوتر خودران در آوریل سال آینده و با دعوت از ۱۰۰ نفر برای آزمایش این فناوری رونمایی خواهد شد. قبل از آزمایش این اسکوتر توسط شرکت کنندگان، از آنها خواسته می‌شود تا از یک تا پنج به امنیت این فناوری امتیاز دهند که در واقع بالاترین امتیاز یعنی عدد ۵ نشان دهنده بالاترین سطح ایمنی این اسکوتر جدید است. سپس بار دیگر و پس از سوار شدن بر این اسکوتر، باز هم از آنها خواسته می‌شود تا نظر خود را اعلام کنند.

 

منبع : takepart

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا