Mihanpostاجتماعی

این 23 عادت بد مالی مانع رسیدن هر فردی به موفقیت است ؟

امروز ما در میهن پست به 23 عادت بد مالی اشاره خواهیم کرد که هم باعث ناراحتی نزدیکان شما مثلا همسر و فرزندان و پدر و مادر خواهد شد و هم باعث می شود که انجام دهنده ی این عادت ها هرگز در مسیر موفقیت قرار نگیرد .

عادت بد مالی می‌توانند برای شما پیامدهای عمیق و طولانی‌ مدتی داشته باشند. اگر چه عادت‌های بد مالی چندان نشانه ی پولدار و لارج بودن به نظر نمی‌رسند. اما مثلا آخرین باری که بی مورد ولخرجی کرده اید و یا چیزی که اصلا به کارتان نمی آید را خریده اید ، من مطمئن هستم که کسی شما را برای آن خرید تشویق نکرده است مگر فروشنده ی آن محصول که به هدفش رسیده است.

عادت بد

امروز ما در میهن پست به 23 عادت بد مالی اشاره خواهیم کرد که هم باعث ناراحتی نزدیکان شما مثلا همسر و فرزندان و پدر و مادر خواهد شد و هم باعث می شود که انجام دهنده ی این عادت ها هرگز در مسیر موفقیت قرار نگیرد .

این 23 عادت بد مالی عبارتند از : …

برخی از عادت‌های بد می‌توانند در زمینه‌های مالی برای شما و اطرافیانتان مشکلاتی ایجاد کنند که اصلاح آن‌ها می‌تواند وضعیت رفاه مالی شما را به کلی تغییر دهد.

به تمام کارهایی که انجام داده‌اید یا کارهایی که هنوز هم انجامشان می‌دهید و مانع از این می‌شوند که به یک بودجه‌بندی معقول مالی پایبند باشید و در حد توان خود زندگی کنید، فکر کنید. سپس از خود بپرسید که برای تغییر آن به چه عادت‌های متضادی نیاز دارید؟

1-عادت بد خرید چیزهایی که به آن‌ها احتیاج ندارید.

2-تمدید اشتراک‌های ماهانه‌ای که به آن‌ها نیازی ندارید یا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

3-عادت بد اعتیاد به خرید یا خرید احساسی

4-عادت بد خرید ناگهانی و بدون برنامه

5-خرید مواد غذایی در هنگام گرسنگی

6-عادت بد خرید روزنامه یا کتاب و نخواندن آن‌ها

7-هزینه کردن‌های بی‌پروا و زیاد برای چیزهایی که نیازی به آن‌ها ندارید.

8-خرید قهوه، تنقلات و… هر روز

9-خرید غذا بیشتر از آن چیزی که می‌توانید بخورید.

10-خرید هدیه در آخرین لحظه

11-پایبند نبودن به برنامه‌ی مالی و بودجه‌بندی (و بیشتر شدن بدهی)

12-روشن گذاشتن چراغ‌ها هنگام خروج از اتاق

13-باز گذاشتن شیر آب در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید.

14-شرط‌بندی

15-روشن گذاشتن دائمی کولر یا سیستم گرمایشی بدون اینکه آن‌ها را روی حالت خودکار قرار بدهید.

16-نکشیدن دوشاخ لوازم الکترونیکی پرمصرف مثل اتو یا بخاری برقی از برق

17-روشن کردن ماشین لباسشویی یا ظرف‌شویی تنها به خاطر مقدار کمی لباس یا ظرف

18-خیره شدن بی‌هدف به درون یخچال در حالی که در آن باز است.

19-خوابیدن بدون خاموش کردن تلویزیون یا سیستم صوتی

20-قرض گرفتن پول و بازپرداخت نکردن آن

21-هزینه‌ی بیش از حد برای چیزهایی که به طور منظم خریداری می‌کنید.

22-زیاد غذا خوردن در بیرون از منزل

32-هزینه کردن بیش از حد برای وسایل گران‌قیمتی که وجهه‌ی اجتماعی شما را بالا می‌برند.

با این حال عادت کردن به هر چیزی ممکن است آزادی عمل ما را بگیرد. در واقع، هر فردی برای داشتن ارادۀ آزاد در امور مختلف نیاز دارد که ابتدا عادت‌های رفتاری خود را بشناسد و بتواند جلوی آن‌ها بایستد. عادت‌های رفتاری ما را مجبور به کارهایی می‌کنند که آزادی عمل ما را می‌گیرند.

عادت بد مالی

مثلا در مورد امور مادی نیز این موضوع قابل بررسی است. به این صورت که عادت‌های رفتاری بد درمورد پول و مادیات ممکن است به ضرر ما تمام شوند. در برابر این عادت‌های غلط چه باید کرد؟ آیا می‌شود با جایگزین کردن عادت‌های خوب مادی، موفقیت را تضمین کرد یا اینکه برای آزادی عمل باید مطلقاً عادت‌های خود را اعم از خوب یا بد حذف کنیم؟ برای رسیدن به بهترین پاسخ تصمیم گرفته‌ایم ابتدا عادت‌های غلطی را که نیازمند ترک کامل هستند.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا