گوناگون

مازندرانی ها بدهکارترین مردم به نظام بانکی کشور هستند

به گزارش خبرنگار مهر، هادی حسینی، عصر پنجشبنه در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر اظهار داشت: سرانه بدهکاری هر مازندرانی به بانک ها سالی 5 میلیون تومان است و سالانه مردم مازندران حدود 3 هزار میلیارد تومان به بانک ها سود می پردازند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به بودجه 140 هزار میلیارد تومانی کشور در حوزه جاری و عمرانی، اظهار داشت: از این مبلغ 110 هزار میلیارد تومان مختص امورات جاری و پرداخت حقوق هاست و فقط 30 هزار میلیارد تومان آن مربوط به حوزه عمرانی است که این نسبت زیاد بین هزینه و سرمایه گذاری یکی از دلایلی است که چرخ اقتصادی کشور ما نمیچرخد و در هیچ جای دنیا دیده نمی شود.

وی مهمترین رکن توسعه را منابع انسانی نامید و خاطر نشان کرد: متأسفانه در چالش شدیدی در این حوزه هستیم و باید راحت به مردم بگوییم که اشتغال دولتی نداریم.

حسینی از همه دستگاه ها خواست تا با کمک به یکدیگر و استفاده از ظرفیت های موجود مشکلات را کاهش داده و با کمک به فرصت های سرمایه گذاری موجبات اشتعال زایی در جامعه را فراهم آورند.

وی تأکید کرد: اگر هر کس در حوزه خودش تلاش کرده و امورات را به درستی انجام دهد اشتغال ایجاد می کند.

این نماینده مجلس با اشاره به وجود ظرفیت های خوب، در استان مازندران بیان کرد: طی یک طرح تحقیقاتی 20 کیلومتر کار پیمایشی در رودخانه تالار انجام شده که 200 تا 300 نقطه برای سرمایه گذاری شناخته شده است.

حسینی از مسئولین امر خواست مشکل  چندین ساله ساماندهی بازار نیمه تمام ماهی‌ فروشان قائمشهر را پیگیری و رفع کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا