گوناگون

کشته شدن سرکرده معروف داعش در فلوجه/عملیات ارتش عراق در الرمادی و بابل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه العراقیه، منابع امنیتی عراقی از هلاکت ابولهیب التونسی یکی از سرکرده های مشهور داعش خبر دادند.

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند: التونسی یکی از برجسته ترین سرکرده های داعش در سوریه محسوب می شود که به درخواست ابوبکر البغدادی مزدوران خود را وارد عراق کرده است و دو نفر از معاونان وی در منطقه الضباط در شهر فلوجه در عملیات ارتش عراق به هلاکت رسیده اند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی وابسته وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر انفجار بمب در نزدیکی اداره دفاع مدنی در منطقه البلدیات در شرق بغداد یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

بر اثر انفجار بمب کارجاده ای در منطقه السیدیه در جنوب بغداد یک غیر نظامی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

پایگاه السومریه از عملیات ارتش و نیروهای امنیتی عراقی با حمایت بالگردها در منطقه الفاضلیه و صندیج در جرف الصخر در 60 کیلومتری شمال بابل که به هلاکت 25 فرد مسلح وابسته به داعش انجامید خبر داد.

منابع امنیتی عراقی در بابل به ادامه عملیات علیه تروریستها تا پاکسازی همه مناطق جرف الصخر از افراد مسلح اشاره کردند.

در همین حال پایگاه النهرین به نقل از رشید فلیح فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای ارتش و پلیس موفق به پاکسازی مناطق مسکونی در الرمادی از داعش شدند و هم اکنون در حال سر و سامان دادن به خانواده هایی که به الانبار بازگشته اند هستند و مواد غذایی و انسانی مورد نیاز آنها را فراهم می کنند.

وی افزود: علاوه بر اقدامات امنیتی در مبادی ورودی به الرمادی منازل افرادی که در حال بازگشت هستند به دقت بررسی می شود تا بمب یا موشک عمل نکرده ای در داخل آن نباشد.

فلیح اوضاع امنیتی در همه مناطق الرمادی را تحت کنترل دانست و اعلام کرد: تعداد اندکی از تروریستها در الرمادی حضور دارند.

این درحالی است که یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن سه داعشی و انهدام دو خودروی متعلق به آنها در نوار مرزی میان عراق و سوریه در غرب الانبار خبر داد.همچنین در منطقه الکرمه در جنوب الرمادی نیروهای ارتش عراق 40 فرد مسلح وابسته به داعش را به هلاکت رساند و مراکز تجمع آنها را نیز منهدم کرد.

از سوی دیگر عدنان الاسدی سرپرست وزارت کشور عراق در دیدار با عبدالکریم اللعیبی وزیر نفت عراق وعده داد که از لوله های نفتی به خوبی حمایت شود.

در منطقه الفلاحات در فلوجه نیروهای امنیتی عراقی موفق به هلاکت 35 داعشی و زخمی کردن دهها نفر دیگر شدند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا