گوناگون

2هزارو 300 نوع بلوک ساختمانی غیراستاندارد توقیف شد

81168280 5703196

مسلم بیات روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کارشناسان این اداره کل در بازرسی ها و نمونه برداری های خود در سال گذشته بلوک های سیمانی و ساختمانی غیراستاندارد و خطر آفرین را توقیف کردند.

وی با اشاره به 26 فقره پرونده تخلفات ساختمانی در مراجع قانونی گفت: برخورد با تهدید کنندگان سلامت جامعه به شدت از سوی استاندارد تهران پیگیری می شود.

بیات از ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد 9 فرآورده ساختمانی در یک ماه گذشته خبر داد و افزود: کارشناسان این اداره کل در اولین کمیته علایم سال جاری ، پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده های بتن آماده تا رده مقاومتی c 25 از تعاونی تولیدی و ساختمانی سبک سازه وارنا، بتن آماده تا رده مقاومتی c 25 از واحد تولیدی صفر بوربور و بتن آماده تا رده مقاومتی c 50 با نام تجارتی امین بتن را ابطال کردند.

وی بیان کرد: پروانه کاربرد علامت استاندارد سنگدانه ریز مورد مصرف برای بتن آماده از شرکت ماسه شرق، بلوک سیمانی توخالی با نام تجارتی پارس جدول محبوب دو، بتن آماده تا رده مقاومتی c 25 از واحد تولیدی گستره نوآوران بتن نیز ابطال شد.

مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بلوک های ساخته شده از دانه های پلی استایرن منبسط شونده نوع SD با نام تجارتی فوم گستر سفید، بلوک های ساخته شده از دانه های پلی استایرن منبسط شونده نوع SD با نام تجارتی فوم آسمان و بلوک های ساخته شده از دانه های پلی استایرن منبسط شونده نوع SD با نام تجارتی باغستان نیز به علت غیراستاندارد بودن ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد گرفتند.

بیات اظهار کرد: 31 تولیدکننده دیگر نیز برای رفع نقص مهلت گرفته و در صورت عدم اقدام مناسب از سوی تولیدکننده، پروانه کاربرد علامت استاندارد محصول آنها تعلیق و یا ابطال می شود.

اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران یکی از ادارات استانی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است که از سال 1339 به نام اداره استاندارد استان مرکز تأسیس و در زمینه اجرای مقررات استاندارد اجباری کالاهای صادراتی شروع به کار کرده است.

تهرام/9977/1348 / 1539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا