گوناگون

16 هزار هکتار اراضی کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی در استان سمنان قرار دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حسین دربانی بعد از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از موقوفات آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به وجود 16 هزار هکتار اراضی کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی در استان سمنان اظهار داشت: این میزان اراضی در شهرستان های گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سرخه و در روستاهای بیابانک و فولادمحله قرار دارد.

وی تصریح کرد: با پیگیری و همکاری مؤسسه کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی استان سمنان دو هزار و 400 هکتار به اراضی کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی در این استان اضافه می شود.

شناسایی یک هزار و 855 هکتار اراضی کشاورزی متعلق به آستان قدس در منطقه کلاته خان شاهرود

مدیر عامل مؤسسه کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی استان سمنان یادآور شد: یک هزار و 855 هکتار از اراضی کشاورزی متعلق به آستان قدس رضوی در منطقه کلاته خان شاهرود شناسایی شده است که در حال پیگیری مراحل قانونی و ثبت آن هستیم.

دربانی همچنین از شناسایی دو موقوفه جدید آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان خبر داد و اظهار داشت: این موقوفات در منطقه شیربند و وامرزان شناسایی و کار ثبت آن در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی در زمینه موقوفات و اراضی کشاورزی در کشور رتبه اول را داراست افزود: در بحث اشتغال زایی نیز مؤسسه کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی استان سمنان موفق شد با داشتن 40 نفر نیروی انسانی، در سال جدید 14 نفر نیروی انسانی به این تعداد اضافه کند.

بزرگترین باغ زیتون استان سمنان متعلق به آستان قدس رضوی است

مدیر عامل مؤسسه کشاورزی و موقوفات آستان قدس رضوی استان سمنان از وجود بزرگترین باغ زیتون در تملک این آستان خبرداد و افزود: این باغ 300 هکتاری در منطقه لاسجرد سرخه قرار دارد.

دربانی در خاتمه گفت: همچنین 100 هکتار باغ پسته در شهرستان دامغان و در روستای برم این شهرستان متعلق به آستان قدس رضوی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا