گوناگون

وزیر راه و شهرسازی: امسال، سال شکوفایی طرح های نیمه تمام راهسازی است

81165665 5698381

عباس آخوندی روز جمعه پس از بازدید از طرح های نیمه تمام راهسازی در شهرستان جلفا در جمع خبرنگاران افزود: تلاش می شود با تخصیص اعتبارات لازم طرح های راکد فعال شود.

وی در خصوص طرح های راهسازی در شهرستان جلفا اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبار لازم طرح چهار بانده کردن مسیر ارتباطی جلفا – مرند که 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، شتاب گیرد تا بسیاری از مشکلات منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا برطرف شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: عملیات اجرایی تونل های سه گانه محور جلفا – سیه رود که به علت محدود بودن اعتبارات راکد مانده با تزریق اعتبار لازم تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

آخوندی خاطرنشان کرد: خط راه آهن جلفا – تبریز جوابگوی نیاز منطقه ازاد ارس نیست و عملیات بهسازی و مناسب سازی این خطوط امسال اجرایی می شود.

وی از آغاز مذاکرات برای بازگشایی راه آهن ایران – جمهوری آذربایجان – ارمنستان بدون اشاره به جزییات آن خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی امروز با سفر به شهرستان جلفا از طرح چهار بانده کردن جلفا – مرند، پایانه های مرزی جلفا و نوردوز، پل جدید الاحداث بر روی رودخانه ارس و تونل های سه گانه محور ارتباطی جلفا – سیه رود در جریان آخرین وضعیت بخش حمل و نقل و راهسازی این شهرستان قرار گرفت.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در 146کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.

تردد مسافر به جمهوری خودمختار نخجوان از طریق پایانه مرزی جلفا و تردد مسافر به جمهوری ارمنستان از طریق پایانه مرزی نوردوز صورت می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت طرح های عمرانی در حوزه این وزارتخانه بعد از ظهر روز پنجشنبه وارد شهر تبریز شد.

عباس آخوندی در سفر دو روزه خود به این شهر از چند طرح عمرانی از جمله مراحل احداث راه آهن میانه – تبریز بازدید کرد.

وی در روز نخست سفر، نشستی با مسوولان استان آذربایجان شرقی و اعضای انجمن های صنوف راه و شهرسازی داشت.

آخوندی در روز دوم سفر از بزرگراه سهند – تبریز و چند طرح عمرانی دیگر بازدید کرد.

587/7222/ 330

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
mail32 newsroom@irna.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا