گوناگون

پایان هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌ پیام نور در ارومیه

هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور در ارومیه با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، علی ظهری رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار شد که در مرحله شهرستانی 38 هزارو 504 نفر شرکت کرده بودند که در مرحله استانی این رقم به 13 هزارو 763 نفر رسید و در نهایت 620 نفر از این تعداد نیز به محله کشوری راه یافتند.

وی ادامه داد: بخش غیر حضوری نیز با موضوعات احکام، نهج البلاغه، مقاله، وبلاگ نویسی، آثار و ابداعات در کنار بخش اصلی برگزار شد .

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی تاکید کرد: قرآن، فصل الخطاب همه فعالیت های فرهنگی است و هر آنچه که ما می خواهیم در فرهنگ جاری کنیم در قرآن کریم موجود است.

ظهری افزود: یکی از منویات مقام معظم رهبری تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم است که امیدواریم این مسابقات گامی در راستای تحقق این مهم باشد.

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تاثیرات فرهنگ قرآن خوانی در جامعه، تشریح کرد: قران آرامش دهنده قلب ها است و جامعه قرآنی، جامعه ای به دور از اضطراب و تشویش است و حاملان کلام الهی نیز آرامش را به جامعه القا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: حافظان و حاملان قرآن کریم در این آرامشی که بر دل ها می نشیند شریک هستند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا